RAPORT

Pogarda

Bestialstwo najwyższej próby. Rosjanie porywają ukraińskie dzieci

Pojawia się coraz więcej dowodów na uprowadzenia dzieci i handel ludźmi (fot. Oleksii Chumachenko/Agencja Anadolu; Getty Images)
Pojawia się coraz więcej dowodów na uprowadzenia dzieci i handel ludźmi (fot. Oleksii Chumachenko/Agencja Anadolu; Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ukraińskie Centrum Narodowego Oporu (CNS) alarmuje, że rosyjscy najeźdźcy zamierzają wywieźć dzieci z okupowanych terenów obwodu ługańskiego do Karelii – poinformował portal Ukraińska Prawda.

Z więzienia na front. Rosjanie masowo werbują kobiety

W celu uzupełnienia strat w szeregach wojska, rosyjskie dowództwo werbuje kobiety osadzone w więzieniach na okupowanych terenach Ukrainy. W ciągu...

zobacz więcej


W tym tygodniu odbyło się spotkanie przewodniczącego Zgromadzenia Republiki Karelii Elissana Szandarowycza z przewodniczącym tzw. „Rady Ludowej” obwodu ługańskiego Denysem Miroszniczenką. Jedną z kluczowych kwestii było wysyłanie dzieci z okupowanego obwodu ługańskiego do „kurortów” Karelii na „odpoczynek” i „rehabilitację” – informuje CNS.


Czytaj także: Nowe informacje z Ukrainy. Rosjanie przygotowują ewakuację


„Tak częste przyjazdy przywódców różnych regionów z zamiarem »wytargowania« sobie określonej liczby dzieci pod zawoalowanymi pretekstami mają cel czysto praktyczny – otrzymywanie środków budżetowych z Moskwy na te działania, i bardziej złowieszczy – pojawia się coraz więcej dowodów na uprowadzenia dzieci i handel ludźmi” – twierdzi Centrum Narodowego Oporu.
Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej