RAPORT

Pogarda

Usterka w Dreamlinerze. Samolot zawrócił do Warszawy

Do Nowego Jorku z Warszawy Dreamliner poleci w niedzielę (fot. Shutterstock)
Do Nowego Jorku z Warszawy Dreamliner poleci w niedzielę (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Dreamliner, który w sobotę po południu wystartował z Warszawy do Nowego Jorku, z powodu usterki musiał zawrócić na Lotnisko Chopina – poinformował rzecznik LOT Krzysztof Moczulski. Rejs będzie kontynuowany w niedzielę, do tego czasu pasażerowie zostaną zakwaterowani w hotelu.

Powrót dreamlinerów. FAA zapowiada wznowienie dostaw

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) zapowiedziała w poniedziałek wznowienie dostaw samolotów Boeing 787 Dreamliner, wstrzymanych z...

zobacz więcej

Usterka zapasowego »sztucznego horyzontu« powodem powrotu na lotnisko Chopina Dreamlinera SP-LRB. Po zabudowaniu nowego komponentu samolot będzie kontynuował rejs LO26 do #JFKairport” – napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik prasowy LOT.


W późniejszej rozmowie z PAP Moczulski przekazał, że agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. 


„W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia” – zapewnił rzecznik.


Jak wynika ze strony flightera.net, samolot wystartował z Warszawy po godz. 17 i w pobliżu Szwecji zawrócił na Lotnisko Chopina, gdzie - po ponad 2,5 godzinnym locie - wylądował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej