RAPORT

Pogarda

Rosjanie rzucają nowe siły. Zełenski: Sytuacja coraz cięższa

Trwają walki o Bachmut (fot. Marek M. Berezowski/Anadolu Agency via Getty Images)
Trwają walki o Bachmut (fot. Marek M. Berezowski/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w sobotę wieczorem w nagraniu wideo, że sytuacja na froncie robi się coraz cięższa. Wyjaśnił, że rosyjskie dowództwo rzuca coraz więcej sił, by złamać ukraińską obronę na wschodzie kraju.

„Cała Ukraina stanie w ogniu”. Miedwiediew grozi bronią atomową

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził, że w przypadku ataku sił ukraińskich na „obiekty” znajdujące się na okupowanym Krymie, Moskwa...

zobacz więcej

– Jest bardzo ciężko. W Bachmucie, Wuhłedarze, w rejonie Łymanu i na innych odcinkach frontu. Lecz teraz, jak każdego dnia spośród tych 346 dni (wojny), wytrwałość naszych żołnierzy decyduje o wszystkim – oświadczył ukraiński przywódca.


Dodał, że ukraińskich obrońców cechuje upór, dzielność i zdecydowanie.


– Uważność i zdecydowanie to zalety wszystkich, którzy bronią Ukrainy – podkreślił Zełenski dodając, że wielką zaletą Ukrainy jest siła i jedność narodu, każdego jej przedstawiciela, który działa na rzecz zwycięstwa.


Reuters: Rosjanie zdobywają teren w Donbasie


Agencja Reutera poinformowała w sobotę wieczorem, że siły rosyjskie powoli zdobywają teren w Donbasie, okrążając miasto Bachmut i walcząc o przejęcie kontroli nad pobliską drogą, która jest głównym szlakiem zaopatrzeniowym dla sił ukraińskich. Próbują też zdobyć Wuhłedar, znajdujący się na południowy zachód od Doniecka.


Łyman, który leży tuż na północ od Bachmutu, został wyzwolony przez siły ukraińskie w październiku ubiegłego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej