RAPORT

Pogarda

Padł amerykański rekord zimna. W New Hampshire odczuwalna temperatura spadła do -77 st. C [WIDEO]

Władze w wielu stanach wezwały mieszkańców do pozostania w domach (fot. Jim Bourg / Reuters / Forum)
Władze w wielu stanach wezwały mieszkańców do pozostania w domach (fot. Jim Bourg / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

Ponad 20 mln ludzi na północnym wschodzie USA w sobotę stoi w obliczu zagrażającego życiu mrozu. Odczuwalna temperatura spadła średnio do około minus 20 stopni Celsjusza, towarzyszą temu wichury. W stanie New Hampshire padł prawdopodobnie amerykański rekord zimna – minus 77 stopni C.

Cały obszar Tatr zamknięty dla ruchu turystycznego

Z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały w sobotę o...

zobacz więcej

Ostrzeżenia przed siarczystym mrozem i wichurami obejmują stany: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut. Spadkiem temperatury zagrożony jest również prawie cały stan Nowy Jork oraz północne hrabstwa Pensylwanii.


Władze w wielu stanach wezwały mieszkańców do pozostania w domach. Otworzono schroniska i ogrzewalnie dla bezdomnych.Według Krajowej Służby Pogodowej (NWS) najgorsza sytuacja spodziewana jest w północnym Maine. Blisko 70 tys. osób w hrabstwach Penobscot i Aroostook jest zagrożonych zamiecią do soboty wieczorem. Telewizja CNN podała, że lokalne służby meteorologiczne odnotowały kilka przerw w dostawach prądu w Maine.

W piątek wieczorem padł prawdopodobnie nowy krajowy rekord najniższej temperatury na szczycie Mount Washington w New Hampshire. Wobec niskiej temperatury i wiatrów w porywach przekraczających 204 km/godz. odczuwalna temperatura wynosiła minus 77 stopni C.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej