RAPORT

Pogarda

Posłanka opozycji skrytykowała dotację dla New Europe Foundation. Zapomniała o swoim udziale

 Posłanka PO Marta Golbik (fot. PAP/Albert Zawada)
Posłanka PO Marta Golbik (fot. PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

Posłanka PO Marta Golbik skrytykowała w mediach społecznościowych przyznanie przez min. Przemysława Czarnka dotacji dla New Europe Foundation. Zapomniała, że sama prowadziła warsztaty dla młodzieży w ramach projektu związanego obecnie z tą fundacją Petrosa Tovmasyana. „„Marta, jak ci nie wstyd?” – zapytał na Twitterze gliwicki społecznik.

Minister Czarnek: Nie pozwolimy, by stowarzyszenia LGBT robiły dzieciom wodę z mózgu

Nie będzie żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży – powiedział minister edukacji i...

zobacz więcej

We wtorek na portalu TVN24 opublikowano artykuł zawierający listę 12 nieruchomości oraz organizacji, którym zostały przyznane dotacje na ich zakup w ramach konkursu MEiN. 42 organizacje otrzymały 40 mln, średnio po kilkaset tysięcy złotych dla organizacji Jak czytamy, jest to lista „willi, budynków, apartamentów i działek budowlanych, które już trafiły lub najpewniej trafią do organizacji powiązanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz do katolickich i prawicowych fundacji”. Opozycja krytykuje zasadność podjętych przez ministra decyzji.


Posłanka PO Marta Golbik zainteresowała się na Twitterze dotacją dla New Europe Foundation. „Jest i gliwicki wątek #WilleCzarnka z udziałem… a jakżeby inaczej, Petrosa Tovmasyana. Negatywna opinia MEiN nie przeszkodziła w przyznaniu prawie 600 tys. zł na zakup nieruchomości” – napisała, przywołując postać związanego z fundacją społecznika. Załączyła też link do materiału TVN w tej sprawie.

Na odpowiedź nie musiała długo czekać. „Marta, jak ci nie wstyd, powiedz mi? Będziesz teraz udawać, że ja nie zajmuję się edukacją, bo ci się moje poglądy nie podobają? Ja cały czas, tak jak ty kiedyś, prowadzę NGOsa i doskonale wiesz, że robię to od kilkunastu lat – napisał Tovmasyan.


Brejza krytykuje MEiN. Miażdżąca odpowiedź ministra Czarnka

W ostatnim czasie środowiska lewicowo-liberalne atakują ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka za przyznane zgodnie z prawem dotacje...

zobacz więcej

Społecznik dodał, że „w Internecie nic nie ginie”. „Proszę, zdjęcia z 2011 roku jak sama prowadzisz warsztaty na moim projekcie edukacyjnym Koalicja Na Rzecz Rozwoju Młodzieży. Zgadzasz się z TVNem, że nie mamy nic wspólnego z edukacją młodzieży, serio?” – zapytał, zamieszczając fotografię, na której widać przyszłą posłankę w otoczeniu młodzieży.


„Rok 2011, opublikowane na naszym Fb zdjęcie przyszłej poseł Marty Golbik, która nie prowadzi warsztatów dla młodzieży, na projekcie, którego ja nie organizuję, bo przecież »nie mam nic wspólnego z edukacją«, bo przecież ja się z choinki urwałem. Wy nie macie wstydu!” – oburzył się Tovmasyan.


Dodał, że „niewielu jest w naszym regionie posłów, którzy nie uczestniczyli w naszych warsztatach.” „Czekam na kolejnych z amnezją” – podsumował gliwicki działacz.

Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany we wtorek przez dziennikarzy, jakie były kryteria przyznawania pieniędzy dla organizacji na zakup nieruchomości w konkursie odparł: „Państwo wystawiacie się na śmieszność. 40 mln zł na 42 organizacje, średnio po kilkaset tysięcy złotych dla organizacji, które przedstawiły znakomite projekty edukacyjne, które zostały wyłonione na podstawie przepisów prawa i dających prawo ministrowi edukacji do zorganizowania takiego programu”. Dodał, że podstawowym kryterium było: „nie dajemy pieniędzy lewakom i komunistom, bo to jest sprzeczne z konstytucją”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej