RAPORT

Pogarda

Wicepremier Błaszczak składał kwiaty pod flagą UPA? Zdecydowane stanowisko MON

Podczas wizyty w Kijowe Mariusz Błaszczak złożył kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę przy Soborze św. Michała w Kijowie (fot. TT/@MON_GOV_PL)
Podczas wizyty w Kijowe Mariusz Błaszczak złożył kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę przy Soborze św. Michała w Kijowie (fot. TT/@MON_GOV_PL)

Najnowsze

Popularne

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA; złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje – przekazało w sobotę MON. Jak zaznaczono, flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części muru.

Powstają nowe ukraińskie oddziały szturmowe

Kilka tysięcy ochotników zgłosiło się w ciągu pierwszego dnia naboru do tworzonych w strukturze MSW Ukrainy oddziałów nazwanych Gwardią Szturmową –...

zobacz więcej

„Szef MON nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA. Minister Mariusz Błaszczak złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym wywieszona była flaga. W tym miejscu hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje. Flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części mur” – przekazało na Twitterze MON.


Jak podkreślono, „wszelkie próby kwestionowania tego faktu, wpisują się w prorosyjską retorykę". 


„Niepodważalna konieczność pomocy Ukrainie w wojnie z Rosją, nie oznacza akceptacji działań Ukraińskiej Powstańczej Armii podczas drugiej wojny światowej” – czytamy we wpisie resortu obrony.


Minister Błaszczak w piątek złożył wizytę w Kijowie, gdzie przybył w ramach tzw. inicjatywy czołgowej, której celem jest przekazanie Ukrainie czołgów Leopard. Spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który wręczył mu Order Za Zasługi I Klasy, oraz ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Ołeksijem Reznikowem.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej