RAPORT

Pogarda

„Cała Ukraina stanie w ogniu”. Miedwiediew grozi bronią atomową

Dmitrij Miedwiediew (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Dmitrij Miedwiediew (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zagroził, że w przypadku ataku sił ukraińskich na „obiekty” znajdujące się na okupowanym Krymie, Moskwa przeprowadzi uderzenia odwetowe. Przedstawiciel reżimu Władimira Putina oświadczył, że Rosja jest gotowa użyć w tym celu wszystkich rodzajów broni.

Miedwiediew pisze, że Kijów jest „rosyjskim miastem”. Grozi jego „zwrotem”

Były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew napisał na Telegramie, że Kijów jest „rosyjskim miastem”. Bliski sojusznik Władimira Putina...

zobacz więcej

 – Jeśli Ukraina zaatakuje rosyjskie obiekty na Krymie, nie ma mowy o negocjacjach; w tym przypadku ze strony Rosji możliwe są tylko uderzenia odwetowe. Cała Ukraina pozostawiona pod władzą Kijowa stanie w płomieniach – zagroził Miedwiediew, sprawujący obecnie funkcję zastępcy sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji,  

  

Według przedstawiciela Kremla, odpowiedź Moskwy mogłaby być dowolna. – Putin wyraził to dość jasno. Nie stawiamy sobie żadnych ograniczeń i w zależności od charakteru zagrożeń jesteśmy gotowi użyć wszystkich rodzajów broni – stwierdził w rozmowie z rosyjską grupą medialną RBC.

 

Dodał, że byłoby to zgodne z rosyjską doktryną obronną, w tym „Fundamentami Odstraszania Nuklearnego”. 

  

Portal Ukraińska Prawda przypomina, że zgodnie z paragrafem 19.Polityki Odstraszania Nuklearnego Rosja może użyć broni jądrowej „w przypadku agresji na Rosję z użyciem broni konwencjonalnej, gdy zagrożone jest samo istnienie państwa”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej