RAPORT

Pogarda

Polska płyta z szansą na prestiżową nagrodę od BBC [WIDEO]

BBC Music Magazine nominował do światowej trójki najlepszych orkiestrowych nagrań płytę z utworami kompozytorki Grażyny Bacewicz, w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”. Radość jest duża bo to prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienie – informuje TVP Polonia.

Co łączyło Czesława Niemena z włoską piosenkarką Faridą? [WIDEO]

Jeden z najwybitniejszych polskich piosenkarzy XX wieku Czesław Niemen skrywał wiele tajemnic. Alina Łużyńska, autorka książki „Witold, Niemen i...

zobacz więcej

Muzycy Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” pod batutą jednej z najwybitniejszych polskich dyrygentek – Agnieszki Duczmal – przez sześć lat pracowali nad płytą docenioną przez brytyjski magazyn.


Zmarła w 1969 roku Grażyna Bacewicz to nieco zapomniana artystka, w historii polskiej muzyki uważana jest za pierwszą kobietę, której udało się wejść do grona kompozytorów zaliczanych do wybitnych.


Na swoich faworytów można głosować w do 28 lutego na stronie www.classical-music.com/2023-awards/orchestral-award-2023/Twoje INFO - kontakt z TVP INFOAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej