RAPORT

Pogarda

Nowe informacje z Ukrainy. Rosjanie przygotowują ewakuację

Nowy raport ukraińskiego sztabu (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)
Nowy raport ukraińskiego sztabu (fot. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjscy okupanci rozpoczęli przygotowania do ewakuacji kolaborantów i ich rodzin w rejonie troickim w obwodzie ługańskim – przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w codziennym raporcie frontowym.

Szef MON w Kijowie: Polska już szkoli Ukraińców z obsługi czołgów Leopard

Polska przystąpiła już do szkolenia ukraińskich żołnierzy, ucząc ich obsługi czołgów Leopard – oświadczył w piątek w Kijowie wicepremier, minister...

zobacz więcej

„Przeciwnik rozpoczął działania ewakuacyjne ludności z tymczasowo okupowanych terytoriów. Według dostępnych informacji do wyjazdu przygotowywani są kolaboranci z rodzinami w troickim rejonie obwodu ługańskiego” – poinformowano. 

  

Sztab poinformował, że minionej doby wojska rosyjskie przeprowadziły 20 ataków lotniczych oraz trzy ataki rakietowe, uderzając w obiekty infrastruktury w obwodach charkowskim i mikołajowskim, gdzie są ofiary wśród osób cywilnych. 

  

Przez cały czas istnieje groźba ataków lotniczych i rakietowych na całym terytorium Ukrainy – uprzedzono. 

  

Według strony ukraińskiej armia wroga kontynuuje działania ofensywne na kierunkach: łymańskim, bachmuckim, awdijiwskim i nowopawliwskim, gdzie ponosi duże straty w ludziach. 

„Lotnictwo sił obrony Ukrainy w ciągu ostatniej doby dokonało ośmiu uderzeń w rejonach koncentracji sił okupantów. Zniszczone zostały cztery drony przeciwnika typu Orłan-10. Nasze wojska rakietowe i artyleryjskie trafiły w punkt dowodzenia, dwa rejony koncentracji sił wroga i jeden ciężki system artylerii rakietowej Sołncepiok” – ogłosiły Siły Zbrojne Ukrainy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej