RAPORT

Pogarda

Prezydent Duda zainaugurował charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim

Najnowsze

Popularne

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2023”. Dziękował organizatorom i uczestnikom za połączenie sportowej rywalizacji i zbiórki środków na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

Będą kolejne inwestycje. Ustawa budżetowa z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2023 r. – poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Budżet zakłada dochody na poziomie...

zobacz więcej

Prezydent wyraził satysfakcję, że po raz kolejny może brać udział w akcji organizowanej przez Fundację Handicap Zakopane. – Ogromnie się cieszę, że mogłem przyjechać do Zakopanego w tej niesamowitej w tym roku zimowej scenerii – powiedział na Polanie Szymoszkowej otwierając charytatywne zawody. 

  

Cieszę się bardzo, że po raz kolejny się spotykamy, a przede wszystkim, że nasi wspaniali zawodnicy, mistrzowie są znowu z nami na tych wspaniałych zawodach (...), by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport i rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami – mówił Andrzej Duda. 

  

Prezydent podkreślił, że zajęcia, które realizuje dla dzieci z niepełnosprawnościami Fundacja Handicap Zakopane rehabilitując i edukując dzieci poprzez sport, to wspaniałe i ważne dzieło. 

  

– Wychowanie, przygotowanie jest wielkim wyzwaniem. To dla mnie ogromna przyjemność, że mogę tutaj być i wielki zaszczyt spotkać się z naszymi zawodnikami. Wierzę, że dzisiaj pobijemy kolejny rekord, choć wcale nie będzie to łatwe – mówił Andrzej Duda. 

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. 

  

Narciarskiemu maratonowi towarzyszą zawody otwarte dla wszystkich amatorów i miłośników narciarstwa oraz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Impreza potrwa do godz. 20. Celem imprezy jest pozyskanie środków na rzecz aktywizacji sportowej i integracji poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Podczas ubiegłorocznych zawodów narciarze przejechali łącznie 712 km. 

  

Fundacja HANDICAP Zakopane od 2014 roku prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością w dyscyplinach zimowych i letnich. Ponadto Fundacja organizuje obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy oraz włącza swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej