RAPORT

Pogarda

Znany aktor Mikołaj K. usłyszał zarzuty

Co grozi Mikołajowi K.? (fot. FOTON/PAP)
Co grozi Mikołajowi K.? (fot. FOTON/PAP)

Najnowsze

Popularne

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktorowi Mikołajowi K., który jest oskarżony o uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego – donoszą media. Grozi mu nawet do roku więzienia.

Były premier Kazimierz M. skazany. Ujawniamy wyrok sądu

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M., uznając go winnym uchylania się od obowiązku...

zobacz więcej

Jak informuje „Super Express”, akt oskarżenia przeciwko Mikołajowi K. skierowała do sądu rejonowego dla Warszawy-Mokotowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.  

 

Znany aktor został oskarżony o to, że od 1 czerwca 2017 r. do 15 lipca 2021 r. uchylał się od obowiązku alimentacyjnego „określonego co do wysokości wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa na rzecz synów – M.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie i R.K. w kwocie 1500 złotych miesięcznie”. 

 

„Wskutek tego łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej trzech świadczeń okresowych” – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

  

Według gazety Mikołaj K. zalega z alimentami w kwocie około 147 tysięcy złotych. Czyny zarzucane mężczyźnie są zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej