RAPORT

Pogarda

Włochy: Rozpoczyna się karnawał w Wenecji

Władze i organizatorzy karnawału zachęcają wszystkich do aktywnego udziału (fot.  Awakening/Getty Images)
Władze i organizatorzy karnawału zachęcają wszystkich do aktywnego udziału (fot. Awakening/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Tysiąc imprez i występy setek artystów – taki jest program rozpoczynającego się w sobotę karnawału w Wenecji. Po raz pierwszy od początku pandemii przed prawie trzema laty odbędzie się on bez żadnych ograniczeń czy restrykcji sanitarnych i znów z wielkim rozmachem.

Oscary 2023. Ważna decyzja w sprawie filmu Skolimowskiego [WIDEO]

„IO” Jerzego Skolimowskiego otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego. – Wykonaliśmy katorżniczą pracę w...

zobacz więcej

Wszystko będzie na żywo na najpiękniejszym karnawale na świecie albo przynajmniej jednym z najpiękniejszych – powiedział burmistrz Luigi Brugnaro.


Chcemy – dodał –żeby we wszystkich miejscach panował klimat zabawy.


Cykl imprez – koncertów, występów, pokazów, zabaw pod gołym niebem – które potrwają do 21 lutego, rozpocznie w sobotni wieczór sugestywny spektakl na Canal Grande, zatytułowany Original dreamers. Kilkudziesięciu artystów – tancerzy i akrobatów w strojach z mistrzowskich weneckich pracowni – wystąpi na ruchomej scenie na wodzie.


W pierwszy weekend odbędą się też spektakle commedia dell'arte.


Zapowiedziano również karnawał smaku. We wszystkich restauracjach i innych lokalach, uczestniczących w tej inicjatywie, przygotowane zostanie jedno specjalne danie na tę okazję.

Mural w Tilburgu najpiękniejszym na świecie. To też ważna akcja społeczna

Mural w holenderskim Tilburgu na południu kraju został uznany za najpiękniejsze dzieło sztuki ulicznej na świecie w 2022 roku, informuje portal...

zobacz więcej

Władze i organizatorzy karnawału zachęcają wszystkich do aktywnego udziału. To najważniejsza zmiana po tym, gdy w 2020 roku zabawa została nagle przerwana z powodu fali zakażeń koronawirusem, w 2021 roku odbyła się wyłącznie zdalnie, a przed rokiem pod znakiem restrykcji.


W tym roku imprezy odbędą się na wodzie i nad wodą, na placach i w zamkniętych pomieszczeniach. Nie zabraknie tradycyjnego konkursu na najpiękniejszą maskę. Młodzież będzie mogła tańczyć w wielkiej dyskotece, a miłośnicy teatru obejrzą liczne spektakle.


W dniach masowego najazdu turystów z wielu krajów część miejsc w weneckim Arsenale, gdzie prezentowane będą sztuki teatralne, zarezerwowano dla mieszkańców Wenecji. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej