RAPORT

Pogarda

Napływa arktyczne powietrze. Jednym słońce, innym śnieg

Prognoza pogody na sobotę 4 lutego (fot. IMGW)
Prognoza pogody na sobotę 4 lutego (fot. IMGW)

Najnowsze

Popularne

W sobotę na południu i południowym wschodzie kraju pochmurnie z opadami śniegu. Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Dorota Pacocha, w górach i rejonach podgórskich przybędzie do 10 cm białego puchu. W górach utrzymają się także silniejsze porywy wiatru. A jaka pogoda czeka resztę Polski?

Oszust finansowy ściga europosłów PiS ws. imigrantów. Kempa: Brudna gra wyborcza

Parlament Europejski rozważy uchylenie immunitetu europosłom PiS, o co wnioskuje Rafał Gaweł – założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań...

zobacz więcej

W pozostałej części kraju nieco więcej słońca i jedynie słabe, przelotne opady śniegu. Możliwe burze na północy kraju.


Temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza na południu, ok. minus 1 stopnień w centrum, do plus 3 stopni Celsjusza na północnym zachodzie. 


Zobacz także ->  Działacz pro-life oskarżony i skazany na wysoką karę. „Nigdy nie widziałem tego człowieka”

 

– Na obszarach podgórskich Karpat lokalnie temperatura spadnie do minus 6 stopni – wskazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.


Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty. Na południu i nad morzem okresami dość silny, w porywach 65 km/h, z kierunków północnych. Natomiast w górach utrzymają się jeszcze silniejsze porywy wiatru do 110 km/h.


W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, nadal prognozowany jest umiarkowany wiatr z kierunków północnych.

Matka pozywa szkołę za „zmuszenie jej dziecka do parady LGBT”

Matka z Wielkiej Brytanii pozwała szkołę swojego syna po tym, jak w jej opinii został zmuszony do wzięcia udziału w imprezie LGBT mimo...

zobacz więcej

Jak podała synoptyk IMGW, temperatura będzie już nieco niższa niż minionej nocy, ze względu na napływające arktyczne powietrze. Wyniesie od minus 7-8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i na południu kraju, do minus 3 stopni nad morzem. 


W terenach podgórskich Karpat spodziewany jest spadek temperatury do minus 10-11 stopni.


Zobacz także ->  Tragedia w górach. Mężczyzna zginął podczas prac nad nową trasą wspinaczkową

 

– Będą występowały przelotne opady śniegu, w centrum kraju i na wschodzie będą to słabe opady, natomiast na terenach podgórskich Karpat i w Karpatach popada intensywnie – zaznaczyła Pacocha.


Dodała, że kolejne dni mają być chłodniejsze, ale z nieco słabszymi opadami śniegu, z wyjątkiem regionem podgórskich Karpat i samych Karpat, gdzie śniegu będzie przybywać. Powinno być też więcej rozpogodzeń.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej