RAPORT

Pogarda

Atak zimy na Polskę. Śnieg sparaliżował miasta i wsie [PROGNOZA]

Całą Polskę zasypał śnieg (Fot. Omar Marques/Getty Images)
Całą Polskę zasypał śnieg (Fot. Omar Marques/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Od piątku nad Polską sypie śnieg. W większych miastach, ale także i w małych miejscowościach są problemy z komunikacją. Meteorolodzy ostrzegają, że opadami śniegu i śniegu z deszczem mogą potrwać i skutecznie utrudnić życie Polakom.

Zima znowu zaskoczyła drogowców? Paraliż komunikacji miejskiej w Warszawie

Padający gęsty śnieg spowodował utrudnienia w komunikacji miejskiej w Warszawie. Chociaż z żywiołem walczy 170 pługopiaskarek, mogą wystąpić...

zobacz więcej

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR w nocy z piątku na sobotę ruszyli na pomoc turyście, który wędrując Pasmem Podhalańskim zgubił szlak i utknął w śniegu po pas ok. 5 km od przełęczy Formoza. Turysta zorientował się, że zabłądził i telefonicznie powiadomił ratowników GOPR o kłopotach.


Czytaj także: Tragedia w górach. Mężczyzna zginął podczas prac nad nową trasą wspinaczkową


Na pomoc wyruszyły dwa zespoły ratowników pojazdami gąsienicowymi oraz na nartach. „Po 50 minutach torowania drogi i poszukiwań zaginiony turysta został odnaleziony na polanie ok. 5 kilometrów od przełęczy Formoza. Następnie został ewakuowany do Rabki. Działania zakończyły się po godz. 22.” – poinformował GOPR.


W górach opady śniegu i silny wiatr spowodowały dalsze pogorszenie się warunków do wędrówek w górach, pokrywa śnieżna w wielu miejscach przekracza 1 metr, a miejscami zaspy dochodzą do 2 metrów.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Działacz pro-life oskarżony i skazany na wysoką karę. „Nigdy nie widziałem tego człowieka”

Robert Bienias, kierowca furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia został skazany i musi zapłacić 30 tys. zł grzywny. Sąd zdecydował, że łączenie...

zobacz więcej

W Warszawie, choć służby się starają, to są kłopoty z przemieszczaniem. „170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie” – poinformował stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta. „To w sumie 1600 km stołecznych dróg. Pozostałe są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic” – napisano w komunikacie.


Czytaj także: Z Kościelca zeszła lawina. W Tatrach trwa walka o życie turysty


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała zaś, że na drogach krajowych pracuje prawie półtora tysiąca pojazdów do zimowego utrzymania. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Drogowcy jednak ostrzegają przed błotem pośniegowym, który występuje na terenie województw: pomorskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.Zasnął na ladzie w supermarkecie. Był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki

Poszukiwany do odbycia kary 27-latek został zatrzymany przez policjantów, gdy pijany zasnął na ladzie w jednym ze sklepów w Zamościu (Lubelskie)....

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobotę w Polsce będzie padał śnieg. W górach i rejonach podgórskich przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. W pozostałej części kraju przelotne opady. Na północy możliwe burze.


Czytaj także: Sowa zgubiła się na Starówce, zagrażały jej wrony


Temperatura maksymalna od -4 st. C na południu, około -1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na północnym zachodzie. Wiatr nad morzem dość silny i w porywach do 65 km/h, północny. W górach porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej