RAPORT

Pogarda

KRRiT wszczęła postępowanie przeciw radiu Tok FM. Za działania sprzeczne z prawem

W komunikacie KRRiT nie wyjaśniono powodów wszczęcia postępowania (Fot. Shutterstock/Gold Picture; PAP/Wojciech Olkuśnik)
W komunikacie KRRiT nie wyjaśniono powodów wszczęcia postępowania (Fot. Shutterstock/Gold Picture; PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski wszczął postępowanie z urzędu o ukaranie nadawcy programu TOK FM-Pierwsze Radio Informacyjne, w związku z naruszeniem art. 18 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji – przekazała w piątek na swojej stronie internetowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Skazany kontra PiS. Kaleta: sędzia z Iustitii łamie prawo. Robi hucpę dla celów politycznych

– Skazany przez polski wymiar sprawiedliwości przestępca nie może zastępować prokuratora. Spoty, które kwestionuje nie były o nim, nie mógł w...

zobacz więcej

W komunikacie KRRiT nie wyjaśniono powodów wszczęcia postępowania. Artykuł 18 w ustępie 1 dotyczy zakazu propagowania w audycjach radiowych i telewizyjnych „działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub przemocy lub dyskryminujących ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub przekonania, poglądy polityczne lub wszelkie inne poglądy, przynależność państwową, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną lub nawołujących do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym”.


Czytaj także: Włodzimierz Cimoszewicz usłyszał zarzuty. „Spowodował wypadek i zbiegł”


Przypomnijmy, że 30 grudnia 2022 r. KRRiT poinformowała, że jej przewodniczący Maciej Świrski, działając z urzędu, na podstawie artykułu 61 Kodeksu postępowania administracyjnego wszczął z urzędu postępowanie w sprawie ukarania nadawcy TVN.


Sprawa dotyczy reportażu „Czarno na białym: Siła kłamstwa” wyemitowanym w programach TVN24 i TVN. Postępowanie wszczęto na podstawie tego samego przepisu oraz jego ustępu 3. „Audycje lub inne przekazy nie mogą sprzyjać zachowaniem zagrażającym zdrowiu lub bezpieczeństwu oraz zachowaniom zagrażającym środowisku naturalnemu” – czytamy w tym fragmencie ustawy.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej