RAPORT

Pogarda

Europoseł Rzońca: Kuriozalna sytuacja, ścigany kryminalista chce odebrać immunitet posłom PiS

Najnowsze

Popularne

Mamy do czynienia z jakąś kuriozalną sytuacją; to kompromituje wymiar sprawiedliwości – tak na antenie TVP Info europoseł PiS Bogdan Rzońca skomentował sprawę wniosku sądu o uchylenie immunitetu eurodeputowanym PiS. To skutek aktu oskarżenia złożonego przez aktywistę skazanego za malwersacje finansowe. Parlament Europejski postanowił procedować wniosek.

Kryminalista ścigany przez policję… chce dopaść polityków PiS. Posłużył się nim PE

Europarlament postanowił procedować wniosek sądu o uchylenie immunitetów deputowanych PiS – ustalił portal tvp.info. To skutek aktu oskarżenia,...

zobacz więcej

– Mamy do czynienia z jakąś kuriozalną sytuacją i trzeba powiedzieć, że ta umiejętność odwracania kota ogonem – przez środowiska lewicowe, bardzo mocno uwikłane w aferę korupcyjną – ma miejsce tutaj w Parlamencie Europejskim – mówił na antenie TVP Info europoseł PiS Bogdan Rzońca, odnosząc się do decyzji Europarlamentu o procedowaniu wniosku sądu o uchylenie immunitetu deputowanym PiS. To skutek aktu oskarżenia złożonego przez lewicowego aktywistę ściganego listem gończym, za spot PiS-u dotyczący polityki migracyjnej PO.

 

– Oczywiście te sztuczki, różnego rodzaju zabiegi będą kontynuowane. My się temu nie dziwimy. Chcemy tę aferę wyjaśnić, chcemy pokazać, kto i jak tak naprawdę kombinował tu, w Parlamencie Europejskim, jednej z najważniejszych instytucji unijnych, z grupami przestępczymi z Grecji czy z Kataru, czy z Maroka – dodał poseł PiS do PE.

  

Czytaj także: Rafał Gaweł „próbował okłamywać Norwegów”. Sprawa wyszła na jaw

 

– To kryminalista złożył ten wniosek i ucieka. Natomiast oczywiście Parlament Europejski łapie takie sytuacje i pokazuje, że coś znowu w tej Polsce nie jest tak – ocenił.

 

– My się tego nie boimy. Będziemy bardzo radykalnie wyjaśniać całą tę sytuację związaną z korupcją, której takim imieniem jest pani Ewa Kaili, była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego – powiedział polityk.

Oszust finansowy ściga europosłów PiS ws. imigrantów. Kempa: Brudna gra wyborcza

Parlament Europejski rozważy uchylenie immunitetu europosłom PiS, o co wnioskuje Rafał Gaweł – założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań...

zobacz więcej

Decyzja PE ws. wniosku o uchylenie immunitetów polityków PiS

 

Parlament Europejski postanowił procedować wniosek sądu o uchylenie immunitetu deputowanym PiS. To skutek aktu oskarżenia, jakie złożył lewicowy aktywista za spot PiS dotyczący polityki migracyjnej PO. Skarżący – Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w 2014 został oskarżony o malwersacje finansowe.

   


Dochodzenie i proces sądowy zakończyły się prawomocnym wyrokiem dwóch lat bezwzględnego więzienia za oszustwa. Po wydaniu wyroku Gaweł wyjechał z kraju i jest poszukiwany przez policję. Przedstawia się jako ofiara rządów PiS.


Czytaj także: Skazany za oszustwa twórca „Ośrodka Monitorowania” otrzymał azyl w Norwegii

Skazany kontra PiS. Kaleta: sędzia z Iustitii łamie prawo. Robi hucpę dla celów politycznych

– Skazany przez polski wymiar sprawiedliwości przestępca nie może zastępować prokuratora. Spoty, które kwestionuje nie były o nim, nie mógł w...

zobacz więcej

Po emisji spotu Prawa i Sprawiedliwości podczas kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018 r., w którym ugrupowanie „ostrzegało przed polityką migracyjną PO”, Gaweł oskarżył czołowych polityków PiS i kilka innych osób o naruszenie art. 256 Kodeksu karnego mówiącego m.in. o nawoływaniu do nienawiści. Oskarżył zarówno twórców, jak i polityków udostępniających wyborczy spot.

 

W listopadzie 2021 r. – gdy dochodziło do prób siłowego sforsowania polskiej granicy przez grupy nielegalnych imigrantów, organizowane przez Rosję i Białoruś – OMZRiK pochwalił się na Facebooku, że do Parlamentu Europejskiego trafiły wnioski o uchylenie immunitetu czterem posłom Parlamentu Europejskiego w związku z emisją i promocją klipu z 2018 r. Wnioski dotyczą Beaty Kempy, Patryka Jakiego, Beaty Mazurek i Tomasza Poręby.

 

Uchylenie immunitetów

 

Wnioski przeleżały w PE kilkanaście miesięcy. Informację o decyzji przekazano politykom PiS w czwartek, czyli w dniu, gdy PE opowiedział się w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Marcowi Tarabelli i Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny Katargate.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej