RAPORT

Pogarda

Działacz pro-life oskarżony i skazany na wysoką karę. „Nigdy nie widziałem tego człowieka”

Kierowca ciężarówki został skazany (fot. Wlodzimierz Wasyluk / Forum)
Kierowca ciężarówki został skazany (fot. Wlodzimierz Wasyluk / Forum)

Najnowsze

Popularne

Robert Bienias, kierowca furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia został skazany i musi zapłacić 30 tys. zł grzywny. Sąd zdecydował, że łączenie hasła „Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?” oraz nazwy akcji fundacji „Stop pedofilii” stanowi przestępstwo zniesławienia aktywisty, który wniósł oskarżenie przeciw Bieniasowi.

„Dramatyczna liczba prób samobójczych”. Rodzice muszą wiedzieć, kto i czego uczy dzieci

– Szereg organizacji robi „wodę z mózgu” dzieciom, a to przekłada się na m.in. brak akceptacji dla własnej tożsamości, całkowite rozchwianie...

zobacz więcej

Fundacja Pro-Prawo do Życia zorganizowała akcję „Stop pedofilii”. Jej elementem jest to, że kierowcy jeżdżą po największych miastach w ciężarówkach i samochodami z lawetami, które oklejone są plakatami i hasłami. Jak przyznaje Bienias, ich inicjatywa budzi „emocje, jakich nie ma chyba przy żadnej innej akcji społecznej w Polsce. Również wśród aborcjonistów i aktywistów LGBT, którzy nienawidzą naszych kampanii”. 

 

Bienias poinformował, że „jeden z aktywistów LGBT ze Szczecina doniósł na niego do sądu”. – W jego przekonaniu, dopuściłem się przestępstwa zniesławienia go, gdyż fundacyjna furgonetka, którą kierowałem jeżdżąc po Szczecinie, miała umieszczone na plakacie następujące słowa: „Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci? 4-latki: masturbacji; 6-latki: wyrażania zgody na seks; 9-latki: pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmu” – mówi. 


Standardy WHO?


Kierowca ciężarówki dodał, że „oprócz tego na plakacie znajdowało się logo akcji oraz jej nazwa: »Stop pedofilii«, adres naszej strony internetowej, a także informacja, że te wytyczne dla każdego wieku »edukacji« pochodzą bezpośrednio ze Standardów Edukacji Seksualnej, opracowanej przez WHO i rząd Niemiec”. 


Czytaj więcej: Toaleta dla uczniów transpłciowych i niebinarnych w liceum. Komentarz dyrekcji

Pełnomocnik marszałka Geblewicza skazany za pedofilię. Ofiarami dzieci znanej parlamentarzystki

Krzysztof F., pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. uzależnień, został prawomocnie skazany przez sąd na...

zobacz więcej

– „Edukatorzy seksualni”, którzy wchodzą do polskich szkół i tworzą treści dla dzieci i młodzieży w internecie, publicznie przyznają się do tego, że ich działalność jest oparta o te standardy. Co więcej, o wprowadzenie w Szczecinie edukacji opartej o wytyczne WHO publicznie apelował także… aktywista LGBT, który mnie pozwał – mówi Bienias. 


Jak twierdzi aktywista, jego sprawa ciągnęła się dwa lata. – Z wyroku, który na mnie zapadł, dowiedziałem się, że zestawienie na jednym plakacie wyrażeń „Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci?” oraz nazwy naszej akcji „Stop pedofilii” stanowi przestępstwo zniesławienia aktywisty, którego nie znam i którego nigdy wcześniej nie widziałem na oczy – wyjaśnia. 


Wysoka grzywna


Pracownik fundacji przytoczył część uzasadnienia wyroku; podał, że są uzasadniając karę stwierdził, że „kierując furgonetką i przemieszczając się po ulicach Szczecina eksponował umieszczone na plandece tego auta na jednej płaszczyźnie napisy o treści: »Czego lobby LGBT chce uczyć dzieci» oraz »stop pedofilii» wskazujące na to, iż osoby związane z ruchem LGBT mają być utożsamiane z pedofilią, tj. popełnienia czynu z art. 212 § 2 kk [zniesławienie]”. Ostatecznie pracownik fundacji Pro-Prawo do Życia musi zapłacić prawie 30 000 zł grzywny, nawiązki i opłat administracyjnych.

 

Bienias uważa, że „wyrok, który na niego zapadł, oraz wyroki zapadające bez przerwy na innych wolontariuszy naszej Fundacji, to forma prześladowań sądowych, które mają na celu zmuszenie ich do zaprzestania działalności”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej