RAPORT

Pogarda

Zima znowu zaskoczyła drogowców? Paraliż komunikacji miejskiej w Warszawie

Atak zimy w Warszawie (fot. PAP/Albert Zawada)
Atak zimy w Warszawie (fot. PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

Padający gęsty śnieg spowodował utrudnienia w komunikacji miejskiej w Warszawie. Chociaż z żywiołem walczy 170 pługopiaskarek, mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów. Również kierowcy muszą się zmierzyć z błotem pośniegowym zalegającym na jezdniach.

Śnieżyca paraliżuje Podhale. Jutro ma być tylko gorzej

Kolejna śnieżyca, która rozpętała się nad Podhalem w czwartek około godz. 16, sparaliżowała ruch na drogach. Niebezpiecznie zrobiło się nie tylko...

zobacz więcej

Ze śniegiem walczy Zarząd Oczyszczania Miasta. Na ulice, którymi kursują autobusy, ZOM skierował 170 pługosolarek. Kolejne 300 czeka w gotowości, by w każdej chwili wyruszyć. Niestety, jak na razie żywioł wygrywa i powoduje opóźnienia, a nawet zmiany tras komunikacji miejskiej.


W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (opad śniegu, lokalne oblodzenia) w całej sieci warszawskiego transportu publicznego występują opóźnienia w kursowaniu pojazdów wszystkich trakcji. Możliwe opóźnienia kursów, odwołania oraz skierowanie linii na trasy objazdowe” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.


Szczegóły objazdów i opóźnień


Na trasy objazdowe zostały skierowane autobusy linii 703, 711 i 733 obsługujące podwarszawskie miejscowości. „W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi i śliską nawierzchnią autobusy linii 711 w obu kierunkach na odcinku od węzła Nadarzyn do skrzyżowania ulic Sąsiedzka / Mszczonowska w miejscowości Janki zostały skierowane Trasą Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. (S8)” – przekazał ZTM. Z kolei w rejonie ul. Przemysłowa / Al. Katowicka w miejscowości Urzut i Żabieniec występują opóźnienia w kursowaniu linii 733. „Możliwe są odwołania kursów oraz skierowanie linii na trasy objazdowe. W miejscowości Wolica linia 703 została skierowana na trasę objazdową w kierunku krańca Kosów: ... – Mszczonowska / Al. Krakowska – Al. Krakowska Braci Leśnej do swojej trasy” – podano.

Minus 45 stopni. USA szykują się do ataku srogiej zimy

Ostrzeżenia z powodu zimowej pogody, wydawane od poniedziałku, dotyczą 50 mln Amerykanów. Co najmniej 15 stanom zagraża niebezpieczne oblodzenie. W...

zobacz więcej

Na jezdniach jest mnóstwo błota pośniegowego, choć widać pracujące pojazdy, które z nim walczą. Kierowcy jadą bardzo wolno, co oprócz trudnych warunków atmosferycznych, spowodowane jest słabą widocznością, którą potęguje padający śnieg. Na szczęście dodatnia temperatura powoduje, że śnieg roztapia się.


Policja na razie nie odnotowała większych kolizji. Podkom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę.


Nocne oblodzenia. Uwaga!


Przed intensywnymi opadami śniegu ostrzega też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Na termometrze będzie w okolicach zera – powiedziała Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Z prognoz wynika również, że wieczorem i w nocy zrobi się chłodniej, temperatura spadnie do ok. minus 2 stopni Celsjusza. – Możliwe są oblodzenia. Na drogach i chodnikach będzie ślisko – ostrzegła Szewczak. Opady śniegu potrwają do późnych godzin nocnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej