RAPORT

Pogarda

Kaleta: Wciąż doktryna Neumanna. PE przykrywa Gawłem aferę korupcyjną na szczytach UE

Najnowsze

Popularne

– Ta sprawa powinna zostać ot tak odesłana przez sąd, a pani sędzia uruchamia całą machinę. A PE wyciąga ją w czasie, największej afery korupcyjnej, by ją przykryć, by rzucić podejrzenia na tych, którzy tę aferę dzisiaj nagłaśniają – ocenił na antenie TVP Info wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta kwestię wniosku sądu o uchylenie immunitetu eurodeputowanym PiS. To skutek aktu oskarżenia złożonego przez aktywistę Rafała Gawła skazanego za malwersacje finansowe. Parlament Europejski postanowił procedować wniosek. – To jest dramat, co się z tą Unią Europejską dzieje. Najbardziej intrygujące, że można dokonywać takich rzeczy na pstryknięcie palców – powiedział poseł PiS Piotr Król.

Oszust finansowy ściga europosłów PiS ws. imigrantów. Kempa: Brudna gra wyborcza

Parlament Europejski rozważy uchylenie immunitetu europosłom PiS, o co wnioskuje Rafał Gaweł – założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań...

zobacz więcej

– Nie ma takich przypadków w polityce – ocenił Piotr Król. Jak przekonywał, gdy „w PE dochodzi do skandalu korupcyjnego, kiedy się okazuje, że są zarzuty wobec tych, których dotyczy korupcja, taką jakąś koincydencją, przypadkiem komuś się przypomina, że półtora roku temu jakiś dżentelmen skierował za pośrednictwem swoich prawników jakiś wniosek do parlamentu europejskiego o to, żeby odebrać immunitet rzetelnemu, pracowitemu posłowi, który decyzją Prawa i Sprawiedliwości stoi na czele naszego sztabu”. 


Więcej o aferze korupcyjnej: „Ile pieniędzy wpompowała Rosja w przedstawicieli UE, żeby osłabić Polskę”


– Krótko mówiąc chodzi o to, żeby zupełnie niewinnemu, aktywnemu europarlamentarzyście Prawa i Sprawiedliwości, gdzieś tam, coś tam dokleić – ocenił. 

  

– To jest też dramat tego, co się z tą Unią Europejską dzieje. To jest najbardziej intrygujące, że jak my np. zwracaliśmy się o pomoc dla matek uciekających z Ukrainy, to „jest czas, mamy czas”. A tu, na pstryknięcie palców nagle się okazuje, że się dokleja coś absurdalnego – mówił. 

 

Uczestniczący w programie „O co chodzi” przedstawiciel PO wtrącił, że „na pstryknięcie palca działa polski system sądowy pod kierownictwem ministra Ziobro”. – Dlaczego akurat teraz, kiedy Donald Tusk zaczął z PO mieć sukcesy... – zaczął poseł Paweł Lech. 


Ten Baniak zatrzymany? Bo według prokuratury w grudniu wziął łapówkę – odpowiedział Kaleta. Jednak Lechowi nie chodziło o tę sprawę. 

Kryminalista ścigany przez policję… chce dopaść polityków PiS. Posłużył się nim PE

Europarlament postanowił procedować wniosek sądu o uchylenie immunitetów deputowanych PiS – ustalił portal tvp.info. To skutek aktu oskarżenia,...

zobacz więcej

– Okazało się, że to w tej chwili zaczyna ruszać proces chociażby Sławomira Nowaka. Po prostu tak właśnie funkcjonuje prokuratura i sądy pod kierownictwem ministra Ziobry – uzupełnił przedstawiciel PO


Wiceminister sprawiedliwości przypomniał, że „wszyscy widzieliśmy nagrania służb, które w mieszkaniu jednego z kolegów pana Nowaka znalazły potężne pieniądze”. 

 

Doktryna Neumanna wciąż w działaniu 

 

– Wiemy, że już wyroki zapadają, ludzie się przyznali do ich łapówek i wiemy, że Donald Tusk razem z kolegami będzie stosował doktrynę Neumanna, aby te sprawy odwlekać, żeby Polacy nie widzieli tych wyroków. Bo może się okazać, że jakiś rozgrzany sędzia z Iustitii dostanie sprawę, to w ogóle jeszcze prokuratura będzie musiała się tłumaczyć, że śmiała oskarżyć Nowaka – ocenił Kaleta. 

 

– Ale też ta sprawa pokazuje, z czym mamy do czynienia w polskich sądach: że jest ta doktryna Neumanna, że człowiek Platformy może w polskich sądach czuć się bezpiecznie. Niezależnie od zarzutów zawsze coś się znajdzie – przekonywał. 

Skazany kontra PiS. Kaleta: sędzia z Iustitii łamie prawo. Robi hucpę dla celów politycznych

– Skazany przez polski wymiar sprawiedliwości przestępca nie może zastępować prokuratora. Spoty, które kwestionuje nie były o nim, nie mógł w...

zobacz więcej

Wracając do sprawy Gawła – który uchyla się od poddania się prawomocnemu wyrokowi pozbawienia wolności za oszustwa – wiceminister sprawiedliwości powiedział, że „ten człowiek, który te sprawę wytoczył, wytoczył ją na prawach prokuratora, bo pani sędzia z Iustitii uznała, że ten pan jest pokrzywdzony”. 


– Czym ten pan jest pokrzywdzony? Puszczono w internecie filmik o imigrantach, o zagrożeniu przypływem niekontrolowanej migracji, którą pani Merkel wpuściła do Niemiec, żeby Polska takich decyzji nie podejmowała - i on był pokrzywdzony tym spotem. I wiecie, państwo, za co mają odpowiadać, w tym poseł Poręba, według tego pana? Że na Twitterze udostępnili film – wyjaśniał. 

 

– Prywatna osoba ma zastąpić prokuratora. Ta sprawa powinna zostać – ot tak – odesłana przez sąd, a pani sędzia uruchamia całą machinę, a PE sobie wyciąga tę sprawę w czasie, kiedy jest największa afera korupcyjna, by ją przykryć, by ją rozwodnić, by rzucić podejrzenia na tych, którzy tę aferę dzisiaj nagłaśniają. Bo telewizja publiczna, Prawo i Sprawiedliwość, głośno mówimy o tej aferze – argumentował. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej