RAPORT

Pogarda

Szef MON w Kijowie: Polska już szkoli Ukraińców z obsługi czołgów Leopard

Najnowsze

Popularne

Polska przystąpiła już do szkolenia ukraińskich żołnierzy, ucząc ich obsługi czołgów Leopard – oświadczył w piątek w Kijowie wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szkolenie będzie efektywne – zapewnił.

Szefowa KE obiecała w Kijowie pomoc. UE przekaże... 35 mln żarówek ledowych

Szefowa KE Ursula von der Leyen powiedziała w piątek, po szczycie UE - Ukraina, że kraj ten może być źródłem inspiracji dla Europy, choćby wtedy,...

zobacz więcej

– Szkolenie zakończy się, gdy dowódcy ukraińscy, jak i dowódcy sojuszniczy uznają, że załogi ukraińskie posiadają już niezbędne umiejętności, by operować tymi czołgami – zaznaczył szef MON po rozmowach ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Ołeksijem Reznikowem.


– Oczywiście są pewne procesy szkolenia, ale my mamy świadomość sytuacji wyjątkowej, w jakiej znalazła się Ukraina. Szkolenie na pewno będzie efektywne i pozwoli żołnierzom ukraińskim zapoznać się z tymi czołgami w taki sposób, który gwarantuje umiejętność posługiwania się nimi – powiedział Błaszczak.


Błaszczak dopytywany, jak długo będzie trwało to szkolenie, odpowiedział, że nie jest to na pewno kwestia miesięcy. – To jest kwestia na pewno nie dni i nie miesięcy. To jest kwestia tygodni – podkreślił Błaszczak. 


Czytaj więcej: Charles Michel deklaruje w Kijowie: Unia Europejska to Ukraina, a Ukraina to Unia EuropejskaAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej