RAPORT

Pogarda

Wciągnął łódź na balkon mieszkania, aby nie płacić za cumowanie w porcie [WIDEO]

Właściciel wynajął dźwig oraz samochód ciężarowy, aby wydostać łódź z balkonu (fot. tt/@elsmatins)
Właściciel wynajął dźwig oraz samochód ciężarowy, aby wydostać łódź z balkonu (fot. tt/@elsmatins)

Najnowsze

Popularne

Mieszkaniec miejscowości Es Castell na wyspie Minorka wciągnął łódź motorową na balkon swojego mieszkania na trzecim piętrze budynku, aby w okresie zimowym uniknąć płacenia za cumowanie w porcie; rada miejska dała mężczyźnie 24 godziny na usunięcie łodzi – powiadomiły hiszpańskie media.

Jak dobrze mieć sąsiada. A już na pewno sąsiada policjanta

Policjant z Chełmka asp. szt. Krystian Piekarski uratował życie sąsiada, który doznał zawału serca podczas prac remontowych. Do czasu przyjazdu...

zobacz więcej

Według właściciela łodzi uzyskanie miejsca postojowego w porcie stało się tak drogie i trudne, jak parkowanie samochodu w mieście. Mieszkaniec Minorki wyjaśnił, że nie ma lokalnych przepisów prawnych, które zabraniałyby trzymania łodzi na balkonie i podkreślił, że obiekt waży tylko jedną dziesiątą przewidywanej wytrzymałości konstrukcji budynku. 


Niemniej władze gminy uznały, że przepisy nie przewidują możliwości parkowania łodzi na balkonach budynków mieszkalnych. Dodatkowo zleciły specjalistom zbadanie, czy obiekt stwarza „zagrożenie dla dróg publicznych”, a po zapoznaniu się z ich opinią nakazały właścicielowi natychmiastowe usunięcie łodzi. 


Właściciel podporządkował się decyzji władz i wynajął dźwig oraz samochód ciężarowy, aby wydostać łódź z balkonu i wywieźć ją z budynku. Filmik ukazujący usuwanie motorówki z balkonu na trzecim piętrze stał się hitem w internecie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej