RAPORT

Pogarda

Kukiz: Gdyby u władzy nie było PiS, to Ukraina byłaby w gorszej sytuacji

Najnowsze

Popularne

Gdyby obecnie u władzy była inna opcja polityczna, bardziej liberalna, to zupełnie inaczej wyglądałby przebieg tej wojny na Ukrainie – powiedział Paweł Kukiz, lider koła sejmowego Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia. Zwrócił też uwagę na „uległość poprzednich władz względem Rosji”.

Kukiz: To zasadnicza różnica między Tuskiem a Kaczyńskim

Jest mi absolutnie obojętne, czy ordynację większościową, referenda, antykorupcję i antysitwę wprowadzę samodzielnie – co jest niemożliwe – czy z...

zobacz więcej

W Programie Trzecim Polskiego Radia Paweł Kukiz pytany był, czy Unia Europejska robi dla Ukrainy wszystko, co powinna zrobić i co zrobić może? 

 

– Nie mnie oceniać, czy Europa robi wszystko, co może zrobić. Polacy robią wszystko, a nawet więcej, to serce jest tutaj bardzo istotne w przypadku Polaków. Robimy bardzo dużo, jesteśmy jednym z państw, które w sposób największy zaangażowało się w sprawy ukraińskie – stwierdził polityk. 

 

Jak dodał, jest „przekonany w 100 proc., że gdyby obecnie u władzy była inna opcja polityczna, bardziej liberalna – nie wyszczególniając – Platforma czy PSL – to zupełnie inaczej wyglądałby przebieg tej wojny na Ukrainie”. Jak zaznaczył, Polska w dużej mierze narzuca ton tej całej reakcji UE. 

 

– Bardzo możliwe, że Ukraina już byłaby w znacznie gorszej sytuacji, niż jest obecnie. Proszę spojrzeć na wcześniejsze relacje poprzednich władz, uległość względem Rosji, względem Putina. Na lekceważenie jego, wiarę w to, że to cywilizowany człowiek – dodał poseł. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej