RAPORT

Pogarda

Plac Czerwony nie dla cielaków. Lepiej szło ze świnią

Plac Czerwony (fot.  Contributor/Getty Images)
Plac Czerwony (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjski sąd zatrzymał i ukarał grzywną Amerykankę za wprowadzanie cielęcia na plac Czerwony w Moskwie. Kobieta powiedziała, że kupiła je, by uratować je przed rzezią.

Kontrowersyjny plan. Zginie cała populacja małp

Rząd karaibskiego Sint Maarten zatwierdził plan wytępienia całej populacji małp – informuje belgijski dziennik „Het Laatste Nieuws”. Uśmierconych...

zobacz więcej

34-letnia Alicia Day została ukarana grzywną w wysokości 20 tys. rubli (285 dol.) za przeszkadzanie pieszym w ramach nielegalnego protestu i skazana na 13 dni „aresztu administracyjnego” pod osobnym zarzutem nieprzestrzegania poleceń policji.


– Kupiłam cielę, żeby nie zostało zjedzone – cytuje ją agencja informacyjna TASS.


Wideo udostępnione przez państwowe media pokazało, jak Day wyjaśnia, że ​​ma kierowcę, który ma przywieźć cielaka samochodem na plac Czerwony. – Chciałam pokazać jej piękne miejsce w naszym pięknym kraju – powiedziała.


Według agencji informacyjnej RIA Day mieszkała na przedmieściach Moskwy na wizie turystycznej i przeprowadzała podobne akcje protestacyjne w innych krajach.


W 2019 r. gazeta „Daily Mail” doniosła, że ​​„uratowała” świnię przed rzezią w zachodniej Anglii, przywiozła ją taksówką do Londynu; zabierała na spacery i posiłki do restauracji. Musiała oddać ją po tym, jak jej właściciel odkrył, że trzyma je w małym mieszkaniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej