RAPORT

Pogarda

Policjanci zabezpieczyli blisko 127 kg narkotyków o wartości niemal 6 mln zł

Podczas działań policjanci znaleźli blisko 127 kg narkotyków (fot. KMP w Poznaniu)
Podczas działań policjanci znaleźli blisko 127 kg narkotyków (fot. KMP w Poznaniu)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Poznaniu we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków. W sprawie zatrzymano cztery osoby. Podczas działań policjanci znaleźli blisko 127 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 6 mln zł.

Wypił w sklepie wino i zjadł batonik. Wcześniej zapoznał się z przepisami prawa, ale... nie do końca

33-latek z Sosnowca, który w osiedlowym sklepie demonstracyjnie zjadł batonik i wypił wino, za które nie zapłacił, odpowie przed sądem za zuchwałą...

zobacz więcej

Jak poinformowała w piątek mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Poznaniu przy współpracy z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zatrzymali cztery osoby związane z obrotem narkotykami. 

 

Marihuana w walizce


„Funkcjonariusze operacyjnie wytypowali miejsca oraz osoby, mogące mieć związek ze sprzedażą narkotyków w hurtowych ilościach. 23 stycznia w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą funkcjonariusze zatrzymali pierwszego podejrzanego. Był to 22-latek ze Szczecina, który jak się później okazało, był jednym z odbiorców handlarzy. Przewoził 6 kg marihuany, którą spakował do podróżnej walizki” – podkreśliła Mróz. 

 

Dodała, że trzy dni później policjanci przystąpili do kolejnej realizacji i 26 stycznia rano weszli do jednego z hangarów w miejscowości Świebodzin. Tam – jak podano – zatrzymano „na gorącym uczynku dwie osoby: 24-latka z Poznania oraz 36-latka z Krakowa”. 

Zdradził go szelest pościeli. Policja nakryła poszukiwanego w łóżku

Siemiatyccy policjanci zatrzymali 31-letniego poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze znaleźli...

zobacz więcej

Mróz zaznaczyła, że podczas przeszukania samochodu dostawczego znajdującego się w hali magazynowej, policjanci znaleźli spore ilości marihuany. Jak wskazała, „były one odpowiednio zapakowane w folie i przygotowane do dalszej sprzedaży. Łącznie funkcjonariusze znaleźli blisko 127 kg narkotyków, w tym głównie marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 6 mln zł” – podkreśliła. 

 

„W tym samym czasie inna ekipa kryminalnych weszła do mieszkania w Poznaniu, które wynajmował jeden z podejrzanych. Tam policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki – kilka tysięcy sztuk tabletek ecstasy oraz kryształ i zatrzymali 27-letnią kobietę” – podała. 

 

Mróz podkreśliła, że w działania zaangażowani byli również policjanci z Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu oraz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu. 

 

Podejrzani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii m.in. posiadania, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Szamotułach zastosował wobec trzech podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Czwarta z zatrzymanych osób została objęta policyjnym dozorem. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej