RAPORT

Pogarda

Oszukał rolników spod Lublina. Jest areszt dla Piotra F.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył też minister rolnictwa (fot. Shutterstock/kryzhov)
Zawiadomienie w tej sprawie złożył też minister rolnictwa (fot. Shutterstock/kryzhov)

Najnowsze

Popularne

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 51-letniego Piotra F., któremu prokuratura postawiła zarzuty oszustwa na ok. 9,5 mln zł. Z ustaleń śledczych wynika, że nie płacił on rolnikom za dostarczone do skupu owoce. W sprawie pokrzywdzonych jest 35 osób.

Nie zapłacił rolnikom za owoce. Piotr F. zatrzymany za oszustwo na 3,5 mln zł

Zarzuty oszustwa na kwotę ok. 3,5 mln zł przedstawiła lubelska prokuratura 51-letniemu Piotrowi F. Śledztwo dotyczy niezapłacenia rolnikom...

zobacz więcej

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała, że sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował areszt wobec Piotra F., prezesa firmy zajmującej się przetwórstwem owoców. 

  

Mężczyzna usłyszał 35 zarzutów dotyczących oszustwa na łączną kwotę ok. 9,5 mln zł. Z naszych ustaleń wynika, że wprowadził rolników w błąd, co do swojej sytuacji finansowej i możliwości zapłaty za owoce. Inaczej mówiąc, nie zapłacił za dostarczone produkty rolne – mówiła rzeczniczka. 

  

Podczas przesłuchania w prokuraturze podejrzany nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Składał wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają na razie ich treści. Za zarzucane Piotrowi F. czyny grozi do ośmiu lat więzienia. 

  

Sprawa dotyczy jednej z firm skupujących owoce i warzywa w Rykach (woj. lubelskie). Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w województwie łódzkim. Oprócz 35 pokrzywdzonych producentów owoców zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej