RAPORT

Pogarda

Sikorski miał być kandydatem PO na szefa MSZ i jedynką na liście. Ale zabrał głos

Poseł Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski  (fot. arch.PAP/T.Żmijewski)
Poseł Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski (fot. arch.PAP/T.Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

PO chciała ogłosić Radosława Sikorskiego kandydatem na szefa MSZ i jedynką na wyborczej liście w Bydgoszczy, wtedy polityk udzielił wywiadu, w którym insynuował, że w pierwszych dziesięciu dniach wojny rząd wahał się ws. rozbioru Ukrainy. I, jak pisze „Wprost”, „wszystko popsuł”. Bo Donald Tusk „odwołał ogłoszenie tej kandydatury”. Ale czy klamka w tej sprawie zapadła?

Rozbiór Ukrainy? Sikorski: Putin złożył taką propozycję Tuskowi w Sopocie

Radosław Sikorski wywołał kolejną aferę w Polsce, dostarczając Rosji nabojów w propagandowej wojnie z Polską. Kilka miesięcy temu o wyciek z Nord...

zobacz więcej

O sprawie pisze „Wprost”, ujawniając kulisy rozgrywek w PO. „Radek wszystko popsuł. Donald odwołał ogłoszenie jego kandydatury, aż do momentu, kiedy sprawa felernego wywiadu przycichnie” – mówi informator cytowany przez „Wprost”. 


Jego zdaniem plany dotyczące przyszłości Sikorskiego w ewentualnym rządze Tuska były już na tak zaawansowanym poziomie, że proszono niektórych polityków innych partii opozycyjnych, żeby przychylnie komentowali tę nominację. Informator tygodnika zapewnia, że nominacja została tylko „przesunięta w czasie”. 


Wskazywać mogą na to także wypowiedzi innych polityków PO, którzy nie chcą kategorycznie odżegnywać się od kontrowersyjnych słów Sikorskiego. 


Koledzy bronią Sikorskiego 


24 stycznia w programie Moniki Olejnik poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz broni kolegi z partii i przekonuje, że sam „nie czuje się skrzywdzony przez Radosława Sikorskiego”. „Mam wrażenie, że w ogóle mówimy o tym tylko z jednego powodu: że po tej wypowiedzi, być może zbyt wyrazistej, co zresztą jest cechą charakterystyczną Radosława Sikorskiego i niejednokrotnie jest za to z kolei chwalony, ale tej zbyt wyrazistej wypowiedzi, rozpętała się wielka kampania PiS-owska, której celem jest tak naprawdę zniszczenie tego polityka” – powiedział Sienkiewicz. 


Z kolei były minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski we wpisie w mediach społecznościowych przekonuje, że: Myślę tak samo jak Radek Sikorski. Wzywam Mateusza Morawieckiego do powiedzenia nam prawdy na ten temat, bo poszlaki są znaczące, że właśnie tak było” – napisał. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej