RAPORT

Pogarda

Doprowadził do zderzenia, bo tir jechał za wolno. Zapomniał o prawach fizyki [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

43-letni kierowca osobowej skody wyprzedził ciężarówkę z naczepą, zjechał na jej pas i gwałtowanie zahamował, doprowadzając do kolizji. Policjantom tłumaczył, że zrobił tak, bo ciężarówka zbyt wolno jechała lewym pasem. Funkcjonariusze uznali jednak, że nie ma prawa do „wymierzania kar innym uczestnikom ruchu drogowego”.

Wypił w sklepie wino i zjadł batonik. Wcześniej zapoznał się z przepisami prawa, ale... nie do końca

33-latek z Sosnowca, który w osiedlowym sklepie demonstracyjnie zjadł batonik i wypił wino, za które nie zapłacił, odpowie przed sądem za zuchwałą...

zobacz więcej

Nagranie to wykonano na alei Krakowskiej w Tarczynie. 43-letni kierujący osobową skodą jechał lewym pasem za ciężarówką z naczepą. Kiedy tir zmienił pas na prawy, nagle przed jego maską pojawiła się skoda. Auto zahamowało gwałtownie, doprowadzając do kolizji. 


– W ocenie przybyłych na miejsce funkcjonariuszy zachowanie 43-latka było celowe i krótko mówiąc – złośliwe, a stworzone zagrożenie na drodze bardzo realne – wyjaśnia asp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji. 


Bo za wolno jechał 


Kierowca skody stracił prawo jazdy, a dokumentacja z miejsca zdarzenia trafiła do Sądu Rejonowego w Grójcu, by tam zapadła ostateczna decyzja, czy 43-letni mężczyzna odzyska swoje uprawnienia. 


43-letni kierowca usiłował przekonać funkcjonariuszy, że do takiego zachowania skłonił go fakt, że ciężarówka zbyt wolno jechała lewym pasem. – Kierujący ma obowiązek przestrzegania obowiązujących przepisów, nie ma natomiast prawa do wymierzania jakichkolwiek kar innym uczestnikom ruchu drogowego – wskazuje funkcjonariuszka. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej