RAPORT

Pogarda

Styczeń należał do telewizji publicznej. TVP2 liderem oglądalności, na drugim miejscu Jedynka

Styczeń w TVP  (fot. Shutterstock/Elzbieta Krzysztof)
Styczeń w TVP (fot. Shutterstock/Elzbieta Krzysztof)

Najnowsze

Popularne

W styczniu TVP2 była najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym. Na drugim miejscu uplasowała się TVP1. Także TVP Info odnotowała znaczny wzrost oglądalności. W TOP10 najliczniej oglądanych programów aż siedem należało do TVP.

„Panorama” z rekordowym wynikiem

W poniedziałek, 23 stycznia średnio ponad 1,5 mln widzów według Nielsen Media obejrzało wydanie „Panoramy” w TVP2, przy udziałach na poziomie 13,7...

zobacz więcej

Zestawienie przygotował Nielsen Media. Z danych wynika, że TVP 2 na pozycję lidera oglądalności w styczniu 2023 r. wśród wszystkich widzów awansowała z miejsca czwartego. Udział anteny w pierwszym miesiącu 2023 r. wyniósł 7,91 proc. Na drugim miejscu była TVP1 z udziałem miesięcznym 7,88 proc.   


Trzeci na podium znalazł się Polsat, który trafił tam po spadku z drugiego miejsca. W dół poszła też oglądalność kanału TVN, który zajął czwarte miejsce w zestawieniu. 


TVP Info poszybowało w górę o prawie 14 proc., zajmując 6 miejsce w tabeli oglądalności. 


Super wyniki „Pytania na śniadanie” 


W minionym miesiącu w TOP50 wszystkich anten znalazły się TVP Info, TVP Seriale, TVP Sport, TVP3, TVP ABC, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Kultura i TVP Kobieta. 

„Korona królów. Jagiellonowie” w TOP10 programów dnia

W poniedziałek 2 stycznia 1,7 mln widzów w TVP1 obejrzało według Modelu Oglądalności Rzeczywistej w momencie najwyższej oglądalności pierwszy...

zobacz więcej

Od początku roku zwiększa się widownia i udziały „Pytania na śniadanie” w TVP2. Program w we wszystkich grupach wiekowych pokonał konkurencję i jest liderem pasma. W grupie 4+ widownia „Pytania na śniadanie” wyniosła 458 tys. osób przy udziale 9,3 proc. 


Sukces zimowej ramówki 


W pierwszym miesiącu 2023 r. najliczniejszą widownię zgromadził serial „M jak miłość”. 9 stycznia odcinek obejrzało 3,4 mln widzów, a udział anteny w paśmie wyniósł 26,8 proc. Na drugim miejscu był Teleexpress ze średnimi udziałami ponad 26 proc.


Średnia miesięczna oglądalność 5. sezonu „Sanatorium miłości” w TVP1 wyniosła 2,3 mln widzów przy udziałach ponad 18 proc. Program w każdą niedzielę był liderem pasma. 


Średnio 2 mln widzów (udział w paśmie prawie 16 proc) oglądało w soboty muzyczny show Dwójki „The Voice Senior”. Program w styczniu został liderem pasma. 


Uznanie widzów zyskał także nowy serial TVP1 „Dom pod Dwoma Orłami”, który oglądało średnio ponad 2 mln widzów. Nowy sezon programu „You Can Dance – Nowa Generacja” w TVP2 zgromadził 934 tys. widzów (udział 7,8 proc). 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej