RAPORT

Pogarda

Najstarszy pies na świecie. Jego tajemnicą zabawa z kotami

Pupil o imieniu Bobi jest najstarszym obecnie żyjącym psem na świecie (fot. GUINNESS WORLD RECORDS)
Pupil o imieniu Bobi jest najstarszym obecnie żyjącym psem na świecie (fot. GUINNESS WORLD RECORDS)

Najnowsze

Popularne

Pupil o imieniu Bobi jest najstarszym obecnie żyjącym psem na świecie – podał w czwartek lizboński dziennik „Correio da Manha”, opierając się na Księdze rekordów Guinnessa. 30-letnie zwierzę mieszka na wsi Conqueiros w pobliżu miasta Leiria w środkowej Portugalii.

Niedźwiedź zrobił sobie „selfie” w parku... kilkaset razy

Pracownicy parku Open Space & Mountain Parks w mieście Boulder w Kolorado opublikowali zdjęcia niedźwiedzia, który znalazł się tuż przez leśną...

zobacz więcej

Właściciele czworonoga rasy portugalskiego psa stróżującego, jak podała gazeta, posiadają wystawiony w maju 1992 r. przez lokalnego weterynarza dokument sporządzony krótko po narodzinach zwierzęcia. 

 

„To najstarszy w ogóle żyjący pies na świecie. Ma 30 lat i 266 dni” – napisała lizbońska gazeta, wskazując, że zazwyczaj psy tej rasy nie żyją dłużej niż 14 lat. 

 

Rodzina Costa, opiekunowie Bobiego, twierdzą, że sekretem długowieczności ich pupila może być „bezstresowe życie na wsi”, gdzie pies nigdy nie był przywiązywany do łańcucha. 

 


Sędziwy pupil, jak wskazują, nigdy nie był też żywiony karmą, ale jadł posiłki podobne do potraw spożywanych przez swoich panów, z wyjątkiem przypraw. 

 

Domownicy Bobiego wskazują, że wpływ na długowieczność ich psa może mieć też harmonijne życie czworonoga z innymi zwierzętami z gospodarstwa, w szczególności z kotami, z którymi sędziwy pupil lubi się bawić. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej