RAPORT

Pogarda

IMGW zapowiada załamanie pogody. Możliwe przerwy w dostawach prądu

Największe opady śniegu spodziewane są w górach i obszarach podgórskich (fot. PAP)
Największe opady śniegu spodziewane są w górach i obszarach podgórskich (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada załamanie pogody. Prognozowane są m.in. intensywne opady śniegu i silny wiatr, który może powodować przerwy w dostawach prądu.

Ekstremalnie niebezpiecznie w Tatrach. TOPR wprowadził czwarty stopień zagrożenia lawinowego

Ratownicy TOPR ogłosili w czwartek wieczorem czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego dla obszaru Tatr. Sytuacja jest ekstremalnie...

zobacz więcej

Emilia Szewczak z biura prasowego IMGW poinformowała, że dziś pogoda będzie dynamiczna.


– Będzie wydanych wiele ostrzeżeń meteorologicznych, a zagrożenia, których się spodziewamy, to przede wszystkim silny wiatr i intensywne opady śniegu. Miejscami natomiast na zachodzie i południowym zachodzie mogą się pojawiać burze z pojedynczymi wyładowaniami atmosferycznymi. Wystąpią także opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz deszczu i deszczu marznącego powodującego gołoledź mówiła Emilia Szewczak.


Gdzie spadnie śnieg?


Największe opady śniegu spodziewane są w górach i obszarach podgórskich, tam grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć od 10 do 20 cm. Także mocniej poprószy w pasie od Pomorza przez ziemię łódzką po Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk, w tych regionach może spaść do około 10 cm śniegu.


Na zachodzie i południowym zachodzie będzie padał deszcz, prognozowana suma opadów wynosi około 15 litrów wody na metr kwadratowy.


Silny wiatr może zrywać dachy, łamać drzewa, a także wyrywać je z korzeniami oraz powodować przerwy w dostawach prądu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej