RAPORT

Pogarda

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wykryła defraudację państwowych środków

Chodzi o środki finansowe, przeznaczone na odbudowę zniszczonej przez Rosjan infrastruktury (fot. Getty Images)
Chodzi o środki finansowe, przeznaczone na odbudowę zniszczonej przez Rosjan infrastruktury (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wykryła, iż jeden z członków sumskich władz obwodowych na Ukrainie zdefraudował środki przeznaczone na odbudowę infrastruktury, w szczególności w zniszczonym przez Rosjan mieście Ochtyrka – poinformował portal Ukraińska Prawda.

Ukraina walczy z korupcją. Zełenski: To nie koniec

Po fali przeszukań w domach biznesmenów i byłych urzędników Wołodymyr Zełenski ogłosił, że to nie koniec i Ukraina wzmaga walkę z korupcją. W środę...

zobacz więcej

Śledztwo prowadzone przez Służbę Bezpieczeństwa wykazało, że w kwietniu 2022 r. wiceszef samorządu obwodu sumskiego wraz z szefem Wydziału Budownictwa Stołecznego zorganizowali plan defraudacji funduszy przeznaczonych dla obwodu sumskiego przez rząd.


Prokuratura wyjaśnia, że chodzi o środki finansowe na odbudowę zniszczonej przez Rosjan infrastruktury w mieście Ochtyrka. Wśród obiektów, które miały zostać odrestaurowane i naprawione za te pieniądze, znalazły się budynki mieszkalne, obiekty infrastruktury cywilnej i krytycznej, mosty i drogi.


W celu defraudacji podpisano umowy na prace renowacyjne i budowlane, a w dokumentacji kosztorysowej zawarto ceny materiałów budowlanych 2–3 razy wyższe od cen rynkowych.


W trakcie przeszukań miejsc pracy i zamieszkania podejrzanych znaleziono projekty dokumentów, telefony komórkowe i sprzęt komputerowy, które noszą znamiona nielegalnej działalności.


Według informacji Ukraińskiej Prawdy jednym z podejrzanych o defraudację jest wiceszef samorządu obwodu sumskiego Ołeh Kłymenczuk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej