RAPORT

Pogarda

Zełenski podziękował Polsce i krajom bałtyckim za stanowisko w sprawie planów MKOl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. Getty Images)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował w czwartek na Twitterze Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce za zdecydowane stanowisko w sprawie zakazu startu sportowców z Rosji i Białorusi w igrzyskach olimpijskich.

Trójkąt Lubelski w USA. Fogiel: Pomoc dla Ukrainy musi być szybka i zdecydowana

Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel wraz ze swoimi odpowiednikami z Ukrainy i Litwy przebywa w Waszyngtonie. –...

zobacz więcej

Dziękuję Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce za ich pryncypialne stanowisko. Podejmowana przez MKOl próba umożliwienia powrotu sportowców z Rosji i Białorusi do zawodów olimpijskich jest legitymizacją ich zbrodniczej agresji napisał Zełenski.


Razem nie pozwolimy, aby sport był wykorzystywany przeciwko ludzkości i propagandzie wojennej! dodał.

W czwartek Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że Polska, Estonia, Litwa i Łotwa potępiły wysiłki MKOl, mające na celu przywrócenie sportowców krajów agresorów, Rosji i Białorusi, do międzynarodowych zawodów.


Wspólne stanowisko w tej sprawie przedstawili minister sportu i turystyki RP Kamil Bortniczuk, minister kultury Republiki Estońskiej Piret Hartman, minister edukacji, nauki i sportu Republiki Litewskiej Jurgita Šiugždinienė oraz minister edukacji i nauki Republiki Łotewskiej Anda Čakša.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej