RAPORT

Pogarda

TPN z powodu zagrożenia lawinami zamknął popularne szlaki w Tatrach

Ratownicy górscy ostrzegają przed lawinami (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Ratownicy górscy ostrzegają przed lawinami (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Tatrzański Park Narodowy na wniosek TOPR zamknął do odwołania z powodu wysokiego zagrożenia lawinowego dwa bardzo popularne szlaki turystyczne – z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka oraz od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów.

Przysypany przez lawinę turysta cudem uniknął śmierci. Po reanimacji trafił do szpitala

Ratownicy TOPR przetransportowali do szpitala turystę, którego w czwartek pod Małym Kościelcem w Tatrach przysypała śnieżna lawina. Mężczyzna po...

zobacz więcej

Przy obecnie panujących w Tatrach warunkach niebezpieczna staje się wyprawa do Morskiego Oka. Ten popularny szlak w kilku miejscach przecinają żleby, którymi mogą zejść duże lawiny. Pierwszy z nich – Siwarny Żleb jest przy Wodogrzmotach Mickiewicza, kolejne powyżej Włosienicy – Żleb Żandarmerii i Biały Żleb opadające z grani Opalonego Wierchu oraz przy samym schronisku nad Morskim Okiem – Marchwiczny Żleb, z którego w lutym ubiegłego roku zeszła potężna lawina, załamując lód na słynnym tatrzańskim jeziorze.


TOPR ogłosił 4. stopień zagrożenia lawinowego, najwyższy możliwy do ogłoszenia w naszych górach. Nieczynne są parkingi na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, do odwołania jest wstrzymany transport konny.


Także do odwołania Tatrzański Park Narodowy nie sprzedaje biletów wstępu na teren parku.


TPN, podobnie jak ratownicy TOPR, odradzają wszelkie wyjścia w góry.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej