RAPORT

Pogarda

MŚ w bilardzie. Siedmiu Polaków w fazie pucharowej

Polak Wojciech Szewczyk podczas meczu mistrzostw świata w bilardzie (fot. PAP/Piotr Polak)
Polak Wojciech Szewczyk podczas meczu mistrzostw świata w bilardzie (fot. PAP/Piotr Polak)

Siedmiu reprezentantów Polski awansowało do fazy pucharowej mistrzostw świata w bilardzie w odmianie 9-bil, które rozgrywane są w Kielcach. Pojedynki decydujące o medalach odbędą się w niedzielę.

Kielce stolicą bilarda. Rozpoczęły się mistrzostwa świata

Mistrzostwa świata w bilardzie w odmianie 9-bil rozpoczęły się w środę w Kielcach. Do rywalizacji przystąpiło 128 zawodników, w tym 13...

zobacz więcej

W mistrzostwach wystartowało 128 zawodników. Po dwóch dniach rywalizacji do fazy pucharowej awansowało 64. W tym gronie znalazło się siedmiu Polaków: Sebastian Batkowski, Mariusz Skoneczny, Mateusz Śniegocki, Daniel Macioł, Wiktor Zieliński, Konrad Juszczyszyn i Wojciech Szewczyk.


Zieliński jest siódmym zawodnikiem światowego rankingu. Przed rozpoczęciem mistrzostw typowany był na jednego z faworytów imprezy i jak na razie potwierdza te opinie. Bilardzista poznańskiego klubu inmarketing Hades najpierw pokonał Aziza Moussatiego z Maroka 9:4, a później wygrał z Czechem Romanem Hyblerem 9:5.


Bez porażki w fazie pucharowej zameldowali się również Śniegocki i Skoneczny. W drugim spotkaniu zawodnik warszawskiego klubu M13 Soffia nie miał już takich problemów. Johann Chua z Filipin ugrał tylko pięć partii.

Jeden z liderów polskiej reprezentacji Szewczyk w pierwszym meczu pokonał 9:3 Katarczyka Bashara Hussain Abdul Majeeda, ale w drugim uległ niespodziewanie Brytyjczykowi Imranowi Majidowi po dramatycznej końcówce 8:9.


W decydującym pojedynku o awans do fazy pucharowej ubiegłoroczny mistrz świata w odmianie 10-bil nie zawiódł i pokonał kolejnego reprezentanta Wielkiej Brytanii Elliota Sandersona 9:7, mimo że mecz rozpoczął od dwóch przegranych partii. Reprezentant Polski przystąpił do mistrzostw nie w pełni sił, po zatruciu. Dlatego jego awans do grona 64 najlepszych zawodników świata jest tym bardziej godny podkreślenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej