RAPORT

Pogarda

Gangsterzy stracili laboratorium, w którym produkowali znaczne ilości mefedronu

Policjanci zabezpieczają przestępcze laboratorium (fot. CBŚP)
Policjanci zabezpieczają przestępcze laboratorium (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Policjanci zlikwidowali w okolicach Kwidzynia przestępcze laboratorium, w którym produkowano mefedron (4-MMC). Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch „chemików”. Zabezpieczono ponadto 4 kg gotowego narkotyku i kilkaset litrów prekursorów chemicznych do jego produkcji.

CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Pięć osób zatrzymanych [WIDEO]

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem nowosądeckiej prokuratury zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych oraz...

zobacz więcej

Laboratorium namierzono dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy oraz Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KSP. Obecność w sprawie policjantów z tej ostatniej formacji nasuwa podejrzenie, że działalność przestępczej manufaktury miała związek z pseudokibicami. Ze środowisk tych wywodzi się bowiem bardzo wielu dilerów narkotyków.

 

– Laboratorium znajdowało się w małej miejscowości, w powiecie kwidzyńskim. Tam przy wykorzystaniu trzech linii produkcyjnych odbywała się produkcja narkotyku. Zanim jednak policjanci weszli do laboratorium, należało najpierw usunąć szkodliwe dla zdrowia opary substancji znajdujące się w obiekcie. W tym zakresie wsparcia udzielili strażacy. Dopiero wówczas w specjalistycznych kombinezonach i w maskach policjanci mogli rozpocząć oględziny, które trwały ponad dobę – wyjaśnia podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Policyjna akcja w oparach toksycznych chemikaliów. Przejęto 100 litrów płynnego klefedronu

Ponad 100 litrów płynnego 4-CMC (klefedronu) przejęli funkcjonariusze CBŚP w laboratorium narkotyków syntetycznych w gminie Turawa w woj. opolskim....

zobacz więcej

Na miejscu ujęto dwóch „chemików” zajętych produkcją mefedronu (4-MMC), przejęto znaczne ilości narkotyku w różnej fazie produkcji, blisko 4 kg gotowego towaru oraz kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych niezbędnych do jego wytworzenia. W tym samym czasie dokonano także kilku przeszukań w okolicach Pruszkowa i Radomia.

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi od 3 do 15 lat więzienia.

 

Syntetyczne katynony, do których zaliczają się mefedron i klefedron oraz tzw. analogi tych substancji, to jedne z najpopularniejszych narkotyków w Polsce. Działają pobudzająco i euforycznie i można je kupić zarówno w licznych sklepach internetowych, jak i za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej