RAPORT

Pogarda

Kierowca ciężarówki ukarany za symulowanie prawidłowego oczyszczania spalin

Kontrola ciężarówki na DK16 (fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego)
Kontrola ciężarówki na DK16 (fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego)

Najnowsze

Popularne

Inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego mieli zastrzeżenia w przypadku jednej z ciężarówek skontrolowanych na krajowej „szesnastce”. Chodziło o urządzenie symulujące prawidłowe oczyszczanie spalin, a także o zły stan opon i nieprawidłowości związane z czasem jazdy – poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Karę poniósł kierowca, ale konsekwencje mogą dotknąć też przewoźnika i osobę zarządzającą transportem.

Litewski transport drewna. Inspektorzy zatrzymali przewóz

Inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali w poniedziałek na S16 w pobliżu Opola do rutynowej kontroli ciągnik...

zobacz więcej

Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie 31 stycznia na DK16 w okolicy wsi Ruszajny zatrzymali grupę pojazdów. Okazało się, że w ciężarówce zainstalowano emulator AdBlue, który symulował prawidłową pracę układu oczyszczania spalin. Jak wyjaśnia GITD, układ ten jest odpowiedzialny „za redukcję emisji zatruwających środowisko gazów zawartych w spalinach”.

 

Olsztyńscy inspektorzy mieli też zastrzeżenia do stanu ogumienia naczepy. Jak wykazali, bieżnik opon był mocno zużyty. Do tego kierowca ciężarówki nie miał prawidłowo udokumentowanego czasu jazdy. 

 

Czytaj także: Bośniackie ciężarówki bez zezwoleń na transport. Jedna jechała do Rosji

 

Warmińsko-mazurska ITD zatrzymała dowodu rejestracyjnego pojazdu, a kierowcy wręczyła mandat karny. „Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem zostanie wszczęte postępowanie administracyjne” – poinformował GITD.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej