RAPORT

Pogarda

Wybuchy w miejscach dyslokacji rosyjskich wojsk w Mariupolu. „Po prostu święto”

Eksplozje w okupowanym Mariupolu (fot. TT; FB/General Staff of the Armed Forces of Ukraine)
Eksplozje w okupowanym Mariupolu (fot. TT; FB/General Staff of the Armed Forces of Ukraine)

Najnowsze

Popularne

Doradca Mera Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował o serii eksplozji w zniszczonym i okupowanym mieście. „Od wybuchów zatrzęsło się całe miasto. Eksplozje odnotowano w (kompleksie handlowym) Port City, czyli miejscu dyslokacji okupacyjnych (wojsk) i (przedstawicieli) partii Jedna Rosja, a także na polach w 23. dzielnicy, gdzie najeźdźcy lubili ukrywać systemy obrony przeciwlotniczej”  – przekazał w mediach społecznościowych.

Ukraińscy partyzanci podpalili rosyjską bazę wojskową w okupowanym Mariupolu

Przedstawiciele ukraińskiego ruchu oporu w okupowanym Mariupolu, na południowym wschodzie kraju, powiadomili, że podpalono tam bazę rosyjskich...

zobacz więcej

„W okupowanym i zniszczonym przez rosyjskie wojska Mariupolu, mieście na południowym wschodzie Ukrainy, doszło w czwartek do serii eksplozji w miejscach rozmieszczenia żołnierzy i uzbrojenia agresora” – powiadomił lojalny wobec Kijowa doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.


W kolejnym wpisie, zamieszczonym kilka godzin później, Andriuszczenko donosił o pięciu głośnych eksplozjach na terenie kombinatu metalurgicznego im. Iljicza, od maja 2022 roku służącego najeźdźcom jako koszary i skład amunicji. „Po prostu święto. (...) Jaki przepiękny wieczór” – napisał doradca mera. 


Przed napaścią Rosji na Ukrainę liczba mieszkańców Mariupola wynosiła około 430 tys. Według ONZ miasto opuściło ok. 350 tys. cywilów. Brak dokładnych danych o ofiarach rosyjskiej agresji w Mariupolu. Ukraińskie władze przypuszczają, że od lutego do maja 2022 roku mogły tam zginąć dziesiątki tysięcy osób.


W zrujnowanym mieście panuje bardzo trudna sytuacja humanitarna. Brakuje m.in. żywności, wody, lekarstw, ciepła, środków higienicznych i łączności.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej