RAPORT

Pogarda

VOX apeluje o zamknięcie meczetów, które propagują terroryzm islamski

Muzułmanie w Grenadzie w Hiszpanii (fot.  Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images)
Muzułmanie w Grenadzie w Hiszpanii (fot. Burak Akbulut/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Hiszpańska parta polityczna VOX żąda natychmiastowego zamknięcia meczetów, które promują terroryzm islamski – informuje dziennik „La Gaceta de la Ibosfera”. Narodowo-konserwatywna partia przedstawiła w Kongresie Deputowanych projekt uregulowania tej sprawy.

Muzułmanie modlili się na parkingu sieci IKEA [WIDEO]

Setki muzułmanów zebrało się na modlitwie na parkingu sklepowym szwedzkiej sieci IKEA w mieście Wetzlar na zachodzie Niemiec. Do zgromadzenia...

zobacz więcej

Partia VOX złożyła w Kongresie projekt nie będący ustawą (Proposición No de Ley, PNL), w którym domaga się „natychmiastowego zamknięcia wszystkich meczetów, które promują dżihadyzm”. PNL to projekt pozaustawowy, który w hiszpańskim systemie prawnym jest inicjatywą parlamentarną, za pośrednictwem której Izba wyraża swoje stanowisko w określonej sprawie lub wzywa rząd do prowadzenia określonej polityki bądź do przeprowadzenia jakiegoś działania.

 

W projekcie hiszpańska partia narodowo-konserwatywna domaga się od rządu „natychmiastowego wydalenia” każdego odpowiedzialnego za te meczety, a także proponuje sporządzenie „katalogu wszystkich islamistycznych meczetów”, które istnieją na terytorium Hiszpanii oraz wzywa do promowania niezbędnych zmian legislacyjnych, „aby zapobiec rozprzestrzenianiu się w Hiszpanii prądów religijnych, które wspierają terroryzm islamski”.

 

Nielegalni imigranci a terroryzm islamski

 

W ten sposób VOX argumentuje, że „pomimo tego, że założenia islamizmu są radykalnie niezgodne z zachodnimi demokracjami”, wielu rządzących zezwoliło, a także zachęcało do zakładania meczetów, do których uczęszcza mnóstwo nielegalnych muzułmańskich imigrantów. Według hiszpańskiej partii w meczetach tych prowadzona jest indoktrynacja, a „w wielu przypadkach kiełkuje nienawiść i planowanie ataków”.

Muzułmanin zabił chrześcijankę, bo nie chciała przejść na islam

Pakistański muzułmanin zamordował chrześcijankę, ponieważ nie chciała przejść na islam i wyjść za niego. Do tragedii doszło w Fajsalabadzie we...

zobacz więcej

Partia polityczna, na której czele stoi Santiago Abascal, wezwała władzę wykonawczą do zaprzestania polityki promowania nielegalnej imigracji, „zwłaszcza z Afryki Północnej i z krajów kultury islamskiej”.

 

Jak wskazuje La Gaceta”, VOX apeluje też, aby przyjąć politykę zmierzającą do zahamowania islamizacji w Hiszpanii; natychmiast wydalić wszystkich nielegalnych imigrantów, wzmocnić ochronę granic oraz by zapewnić Siłom i Korpusowi Bezpieczeństwa (FCSE) wszystkie zasoby ludzkie i materialne do właściwego wykonywania ich funkcji w celu zagwarantowania bezpieczeństwa Hiszpanom.


Czytaj także: Włoski burmistrz zakazał muzułmanom modlitwy na placach 


Hiszpański dziennik dodaje, że narodowo-konserwatywna partia opowiada się za wyeliminowaniem wszelkiej pomocy dla nielegalnych imigrantów „i za przeznaczeniem tych funduszy na złagodzenie kryzysu społecznego, którego doświadczają Hiszpanie”.


Zobacz także: Nielegalna imigracja. Rząd utrzymuje ponad 6 tys. osób na Wyspach Kanaryjskich
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej