RAPORT

Pogarda

Brejza krytykuje MEiN. Miażdżąca odpowiedź ministra Czarnka

Przemysław Czarnek i Krzysztof Brejza (fot. PAP/Tytus Żmijewski/Radek Pietruszka)
Przemysław Czarnek i Krzysztof Brejza (fot. PAP/Tytus Żmijewski/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

W ostatnim czasie środowiska lewicowo-liberalne atakują ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka za przyznane zgodnie z prawem dotacje dla organizacji pozarządowych. W mediach społecznościowych senator Krzysztof Brejza napisał, że „brakuje pieniędzy w szkołach na specjalistów do pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera. Brakuje pieniędzy na specjalistów dla dzieci niewidomych, z wadami słuchu”. Szef MEiN przedstawił konkretne kwoty i zapytał senatora: „Czy mógłby Pan uprzejmie wskazać kiedy przekazywaliście takie wsparcie na ten cel?”

MEiN zapowiada dodatkowe etaty dla psychologów i specjalistów w szkołach

Minister Czarnek zapowiedział zwiększenie liczby etatów dla psychologów w polskich szkołach.

zobacz więcej

„PiS z budżetu MEN daje miliony na zakupy willi dla »fundacji« PiSiewiczów. Z raportu NIK wynika, że brakuje pieniędzy w szkołach na specjalistów do pracy z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera. Brakuje pieniędzy na specjalistów dla dzieci niewidomych, z wadami słuchu..” – twierdził w swoim wpisie w mediach społecznościowych senator Krzysztof Brejza. 


Do jego słów odniósł się prof. Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki. „Drogi Panie. Tylko w tym budżecie, przez was negowanym, mamy 1,8 mld zł na 18 tys. dodatkowych etatów dla specjalistów, w tym psychologów w szkołach” – napisał. 


Minister zapytał także polityka PO: „Czy mógłby Pan uprzejmie wskazać kiedy przekazywaliście takie wsparcie na ten cel?”.Minister Czarnek: Potrzebna jest kompleksowa reforma systemu edukacji

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił w Kielcach o kierunkach rozwoju systemu edukacji w najbliższych latach. – Potrzebna jest...

zobacz więcej

Sprawa dotacji dla organizacji


We wtorek szef MEiN był pytany przez dziennikarzy, jakie były kryteria przyznawania pieniędzy dla organizacji na zakup nieruchomości w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”.


– Państwo wystawiacie się na śmieszność. 40 mln zł na 42 organizacje, średnio po kilkaset tysięcy złotych dla organizacji, które przedstawiły znakomite projekty edukacyjne, które zostały wyłonione na podstawie przepisów prawa i dających prawo ministrowi edukacji do zorganizowania takiego programu – powiedział minister.


Podstawowym kryterium było: nie dajemy pieniędzy lewakom i komunistom, bo to jest sprzeczne z Konstytucją – dodał Czarnek.


Ministerstwo szczegółowo przedstawiło kryteria, według których przyznano środki oraz cele, na jakie zostaną przeznaczone.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej