RAPORT

Pogarda

Afera fakturowa w Inowrocławiu. Jest akt oskarżenia

Prezydentem Inowrocławia jest Ryszard Brejza (fot. PAP/Jan Dzban)
Prezydentem Inowrocławia jest Ryszard Brejza (fot. PAP/Jan Dzban)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego w Iławie akt oskarżenia w sprawie tzw. afery fakturowej w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Zostało nim objętych 17 osób. Śledczy nadal natomiast badają wątek przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Ryszarda Brejzę.

O co chodzi w aferze inowrocławskiej – fakturowej i „wydziału nienawiści”

Portal tvp.info w sierpniu 2019 roku ujawnił szczegóły funkcjonowania w inowrocławskim ratuszu „wydziału nienawiści”, który organizował syn...

zobacz więcej

Tzw. afera fakturowa dotyczy wyłudzania pieniędzy z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia za pomocą lewych faktur w latach 2015–2017. 


Afera fakturowa. Czego dotyczyła?


Jak wcześniej informowała PAP, zarzuty w śledztwie prowadzonym w Gdańsku do tej pory usłyszało 18 osób, a łączna kwota szkody wyrządzonej Urzędowi Miasta Inowrocław oraz Centrum Kultury i Sportu Ziemowit w Kruszwicy przekracza 300 tys. zł. Główną podejrzaną jest Agnieszka Ch., była naczelnik Wydziału Kultury.


Prezydentem Inowrocławia jest Ryszard Brejza, ojciec senatora KO Krzysztofa Brejzy.


Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała w środę PAP, że gdańska prokuratura skierowała 31 stycznia akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Iławie i zostało nim objętych 17 osób. Finalizuje on śledztwo w tzw. wątku fakturowym afery.

Kto jest kim w sprawie Brejzów? "Pomorska" wyjaśnia aferę inowrocławską

„W sprawie” panowie B. „kontra PiS (albo odwrotnie) można już całkowicie stracić orientację ze względu na wielość wątków. Pomagamy więc tym, którzy...

zobacz więcej

– Chodzi o przedsiębiorców i funkcjonariuszy publicznych – pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia – powiedziała PAP prokurator Wawryniuk.


Prokuratura: Śledztwo ws. Ryszarda Brejzy w toku


Dodała, że w pozostałym zakresie – w tym wątku dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta miasta Inowrocław – śledztwo pozostaje w toku. 


– Są realizowane kolejne czynności dowodowe – wskazała.


Jako pierwsze informację o tym, że został w tej sprawie skierowany do sądu akt oskarżenia, podało Radio Zet.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej