RAPORT

Pogarda

Zdjęcia przed Koloseum i fontanną di Trevi. Obcokrajowcy chętnie biorą ślub w Rzymie

Nowożeńcy przed Koloseum w Rzymie (fot. Shutterstock)
Nowożeńcy przed Koloseum w Rzymie (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

W 2022 roku w Rzymie odbyło się 885 ślubów par z różnych krajów. Co raz więcej obcokrajowców przyjeżdża specjalnie do Wiecznego Miasta, które przyciąga widokami, historycznymi budowlami, sztuką i kulturą, aby to właśnie tam zawrzeć związek małżeński – piszą włoskie media.

„Chcesz mnie nadal poślubić?” Pielęgniarz ponowił oświadczyny na kombinezonie

„Czy chcesz mnie nadal poślubić?” – takie słowa napisał na swoim kombinezonie medycznym włoski pielęgniarz do swojej koleżanki po fachu, która...

zobacz więcej

„Ludzie z całego świata przyjeżdżają do Rzymu, aby zatracić się w pięknie, i to nie tylko w celu czysto turystycznym. Rośnie liczba próśb ze strony obcokrajowców o możliwość celebrowania ich ślubu w Wiecznym Mieście” – pisze w czwartek dziennik „il Giornale”.

 

Jak wskazano, „nowożeńcy chcą zrobić sobie zdjęcia przed Koloseum lub przed słynną fontanną di Trevi. Przyciągają ulice stolicy Włoch, rzymskie sklepy bądź też styl »La dolce vita« (»słodkie życie«), tak doceniany” za granicą.

 

Włoski dziennik zaznacza, że chociażby w 2022 roku w Rzymie odbyło się 855 ślubów par, które przybyły z innych krajów. Koszt uroczystości wyniósł łącznie ok. 50 milionów euro.

 

Czytaj także: Urodziny Rzymu. Ile lat ma Wieczne Miasto?

 

„Il Giornale” zaznacza, że chodzi o uroczystości różnego typu, w tym 324 śluby cywilne (37,9 proc.), 136 ślubów z obrzędem religijnym (15,9 proc.), a także o innych obrzędach (46,2 proc.). Średni budżet przeznaczony na organizację uroczystości to 58 tys. euro przy 60 gościach – minimalnej liczbie zaproszonych.

Wjechała samochodem na schody w centrum Rzymu. Obok przechodziła piesza [WIDEO]

Kierowca stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w schody w centrum Rzymu. Pojazd przejechał tuż przed kobietą na chodniku. Nagranie z tego...

zobacz więcej

Prezes włoskiej agencji turystyki ENIT Ivana Jelinic wyjaśnia włoskiej prasie, że region „Lacjum pokrywa 7 procent udziału w rynku krajowym”. Jak też wskazuje, we Włoszech znajdują się „trzy z pięciu głównych destynacji na miesiąc miodowy” – Positano, Rzym i Wybrzeże Amalfitańskie.

 

Jak dodaje włoski dziennik, w 2019 roku pary obcokrajowców – głównie Anglicy, Niemcy, Argentyńczycy, Amerykanie – wydały we Włoszech 194,8 mln euro. Według raportu Włoskiego Obserwatorium Destynacji Turystyki Ślubnej (Osservatorio Italiano del Destination Wedding Tourism) w 2022 roku do zainteresowanych zawarciem związku małżeńskiego we Włoszech dołączyli też Szwajcarzy. Według prognoz w 2023 roku może być jeszcze więcej chętnych obcokrajowców.

 

Planista ślubny Eva Presutti wyjaśnia włoskim mediom, że „pary obcokrajowców, które przyjeżdżają do Rzymu, szukają skarbów historii, dobrego jedzenia i lokalizacji z pięknymi widokami na miasto”.

„Ze względu na widoki wybierają m.in. Villę Medici, która gości nieliczne i wyselekcjonowane śluby, Villę Miani lub Villę Aurelia” – wymienia Presutti.


Jak dodaje, uroczystości odbywają się też w historycznych budynkach, np. Palazzo Torlonia i Palazzo Taverna.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej