RAPORT

Pogarda

TVN zapytał premiera o dymisję min. Czarnka. Co odpowiedział Morawiecki?

Najnowsze

Popularne

Podczas wizyty w piekarni w Dąbrówce (woj. mazowieckie) premier został zapytany przez TVN o 40 mln zł, które min. Przemysław Czarnek miał przekazać na siedziby organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją. Dziennikarz chciał wiedzieć, czy planowana jest dymisja ministra. Szef rządu odpowiedział, że „zamierza podziękować ministrowi Czarnkowi za to, że stara się według bardzo jasnych, transparentnych i obowiązujących wszystkich kryteriów wspomagać różne organizacje pozarządowe”.

Opozycja krytykuje, minister Czarnek odpowiada: Nie dajemy pieniędzy lewakom i komunistom

40 mln zł na 42 organizacje, które przedstawiły znakomite projekty edukacyjne – powiedział we wtorek minister Przemysław Czarnek, odnosząc się do...

zobacz więcej

– Proszę przyjrzeć się wyraźnie kryteriom, przecież one były zawsze wszędzie dostępne, każdy mógł aplikować. Być może są organizacje, które wcześniej, w czasach Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej, miały bardzo duży dostęp do środków i teraz są niezadowolone – ocenił premier.


Dodał, że wiele organizacji patriotycznych nie miało dostępu do środków. 


– Pamiętam o tym doskonale, ponieważ gdy byłem prezesem Banku Zachodniego 10 lat temu bardzo wiele takich organizacji zwracało się do kierowanej wówczas przeze mnie organizacji o wsparcie. I narzekały bardzo te organizacje, że nie mają możliwości pozyskania środków, nie ma programów. Dzisiaj programy są, one są rozwijane – to jest Narodowy Instytut Wolności, to są różnego rodzaju programy w Ministerstwie Edukacji i Nauki i w wielu innych resortach również – wymienił premier.


Podkreślił, że te programy oparte są zawsze o kryteria jasne i dostępne dla każdego. 


– Myślę, że będziemy starali się jeszcze szerzej nagłaśniać te programy, aby każdy miał możliwość skorzystania ze środków – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej