RAPORT

Pogarda

Kibice w Łodzi są wściekli. „Kompromitacja urzędników Hanny Zdanowskiej”

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (fot. arch.PAP/G.Michałowski, tt/Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców - Tylko Widzew)
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (fot. arch.PAP/G.Michałowski, tt/Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców - Tylko Widzew)

Najnowsze

Popularne

Kilka dni po finale WOŚP i ujawnieniu przez TVP, że łódzcy urzędnicy próbowali oczernić prezesa Widzewa, władze miasta poinformowały nagle – bez konsultacji z klubem – o wystawieniu na aukcję Jerzego Owsiaka stadionowej loży. Kibice wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie i zaznaczyli, że obserwują to „ze zdziwieniem i niedowierzaniem”. „Nie akceptujemy aukcji loży prezydenckiej na naszym stadionie” – piszą.

Fundacja otrzymała zamek. W radzie Dulkiewicz, Sutryk i Kowal

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu to fundacja założona w 2001 r. Jak informuje, od 2014 r. jest właścicielem...

zobacz więcej

Pod koniec stycznia Telewizja Polska ujawniła, że urzędnicy w Łodzi wzięli sobie za cel prezesa Widzewa. Chcieli oczernić Mateusza Dróżdża, przedstawiając opinii publicznej film będący rzekomym dowodem jego skandalicznego zachowania. Okazało się, że dowody były sfabrykowane. (szczegóły TUTAJ).


Teraz władze miasta poinformowały, że wystawiają na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lożę prezydencką na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi.– Jest nam bardzo przykro jako klubowi, że taka inicjatywa jak WOŚP nagle zostaje wciągnięta w spór pomiędzy miastem a klubem. To jest spór, który twa od dawna. Przedmiotem tego sporu jest loża prezydencka – powiedział Marcin Tarociński, rzecznik Klubu Widzew Łódź.


– My domagamy się tego, by loża była w naszej gestii, tak jak jest to w przypadku drugiego klubu, drugiego stadionu, którego dyspozytorem jest ŁKS – dodał.

Lewicowy tygodnik szczuje na duchownych. Nawet czytelnicy się burzą

Tygodnik „Polityka” pokazał rysunek, gdzie księżą katoliccy to „zło”, a Jerzy Owsiak – „dobro”. „Jednostronne, odbiegające od faktów, oparte na...

zobacz więcej

Z kolei radny PiS Rafał Markwant powiedział w rozmowie z TVP: „Nie wiem, do czego można porównać tę sytuację, bo czasami brakuje słów, ale np. ja mógłbym wystawić na aukcję urodziny pani prezydent, zaprosić wszystkich gości na urodziny pani prezydent, oczywiście na koszt pani prezydent, nie uzgadniając tego z panią prezydent. W ten sposób każdą szczytną ideę można zepsuć, bo miasto nie odezwało się nawet z propozycją tej licytacji do organizatora tego meczu”.Teraz głos w sprawie zabrali kibice. Napisali, że jako zorganizowane grupy kibicowskie Widzewa Łódź „ze zdziwieniem i niedowierzaniem przyglądają się co rusz większej kompromitacji urzędników skupionych wokół prezydent Hanny Zdanowskiej”.


Ich irracjonalne zachowanie wobec naszego Klubu każe nam zacząć martwić się o zdrowie psychiczne, nie tyle ich samych, co zarządzających jednym z największych miast w Polsce” – zaznaczyli.


„Ostatnie wyczyny, w tym instrumentalne wykorzystanie do swoich celów idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z osobami zachwianymi emocjonalnie, kierującymi się w swym zachowaniu wyłącznie chorymi pobudkami politycznymi” – podkreślili.Co na to władze miasta? Zapewniają, że aukcja WOŚP to szczytny cel, a jedyną motywacją urzędników Hanny Zdanowskiej było zebranie pieniędzy na pomoc chorym dzieciom.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej