RAPORT

Pogarda

Nie zapłacił rolnikom za owoce. Piotr F. zatrzymany za oszustwo na 3,5 mln zł

Zawiadomienie w tej sprawie złożył minister rolnictwa Henryk Kowalczyk (fot. arch.PAP/Albert Zawada)
Zawiadomienie w tej sprawie złożył minister rolnictwa Henryk Kowalczyk (fot. arch.PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

Zarzuty oszustwa na kwotę ok. 3,5 mln zł przedstawiła lubelska prokuratura 51-letniemu Piotrowi F. Śledztwo dotyczy niezapłacenia rolnikom pieniędzy za dostarczone do skupu owoce. Zawiadomienie w tej sprawie złożył minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Osiem osób zatrzymanych za wyłudzenie unijnych dotacji. Ogromna kwota

Policjanci z Radomia i Lublina zatrzymali osiem kolejnych osób w śledztwie dotyczącym wyłudzenia pieniędzy z Agencji Modernizacji i Rolnictwa przez...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała o zatrzymaniu w środę Piotra F., prezesa firmy zajmującej się przetwórstwem owoców. 

  

– Mężczyzna usłyszał w czwartek 35 zarzutów dotyczących oszustwa na łączną kwotę ok. 3,5 mln zł. Z naszych ustaleń wynika, że wprowadził rolników w błąd co do swojej sytuacji finansowej i możliwości zapłaty za owoce. Inaczej mówiąc, nie zapłacił za dostarczone produkty rolne – wyjaśniła rzeczniczka. 

  

Podczas czwartkowego przesłuchania w prokuraturze 51-latek nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Składał wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają na razie ich treści.


– Skierowaliśmy do sądu wniosek o tymczasowy areszt wobec podejrzanego – dodała Kępka. Za zarzucane Piotrowi F. czyny grozi do ośmiu lat więzienia. 

  

Sprawa dotyczy jednej z firm skupujących owoce i warzywa w Rykach (woj. lubelskie). Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w województwie łódzkim.


Oprócz 35 pokrzywdzonych producentów owoców zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk; poinformował o tym na konferencji prasowej w styczniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej