RAPORT

Pogarda

Ukraiński wywiad ujawnia rozkaz Putina. Mają czas do marca

Władimir Putin (fot. PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
Władimir Putin (fot. PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Najnowsze

Popularne

Władimir Putin wydał rozkaz swoim wojskom zajęcia terytoriów obwodów donieckiego i ługańskiego do marca – oznajmił przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Czerniak. Zabrał też głos na temat możliwej ofensywy z Białorusi.

Ławrow powtarza teorię Sikorskiego. Uderza w Amerykanów

Po tym, jak uszkodzono gazociągi Nord Stream, europoseł PO Radosław Sikorski oskarżył o zniszczenia Stany Zjednoczone. Teraz podobną narrację...

zobacz więcej

Według rzecznika Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy są już sygnały, że Rosja przygotowuje się do ponownego zajęcia Donbasu. Jego wypowiedź cytuje „Kyiv Post”.

 

Zauważyliśmy, że rosyjskie siły okupacyjne przesuwają na wschód dodatkowe grupy szturmowe, jednostki, broń i sprzęt wojskowy. Według wywiadu wojskowego Ukrainy, Putin nakazał do marca zająć terytoria obwodów donieckiego i ługańskiego – stwierdził. 

  

Czerniak podał też w wątpliwość, że Rosja dokona inwazji z Białorusi. Zwrócił uwagę, że dopóki Rosja wykorzystuje terytorium tego kraju do szkolenia zmobilizowanych żołnierzy, „nie będzie miała wystarczających sił i środków, by w najbliższych tygodniach przeprowadzić z tego kierunku zmasowaną ofensywę na Ukrainę”.

  

Dzisiaj nie powstają tam żadne grupy uderzeniowe. Nie ma zagrożenia wciągnięcia Białorusi do inwazji po stronie Rosji na Ukrainę, ale z pewnością są to również zagrożenia, które musimy brać pod uwagę – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej