RAPORT

Pogarda

Prezes PiS wraca do zdrowia. Wkrótce wróci do spotkań z wyborcami

Prezes Kaczyński wraca do zdrowia (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Prezes Kaczyński wraca do zdrowia (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wraca do zdrowia i myślę, że w ciągu kilku tygodni również będzie wracał do objazdu po Polsce. Aktywność polityków w terenie będzie odgrywała duże znacznie w czasie kampanii wyborczej – powiedział Michał Moskal, dyrektor biura prezydialnego PiS.

Prezes PiS: Działamy skutecznie, walczymy z inflacją, nie uderzając w społeczeństwo

Działamy skutecznie wobec wyzwań i w stosunku do tego, co obiecywaliśmy. I z tego się wywiązaliśmy – powiedział w sobotę w Zielonej Górze prezes...

zobacz więcej

Moskal pytany był m.in. o powrót prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do spotkań z wyborcami. Objazd 94 okręgów, które składają się na strukturę PiS, Kaczyński rozpoczął w lipcu 2022 r., w grudniu trasę przerwał planowy zabieg ortopedyczny. 


– Prezes Kaczyński wraca do zdrowia i myślę, że w ciągu kilku tygodni również będzie wracał do objazdu, który planujemy skończyć. Założeniem było objechanie okręgów senackich, większość jest za nami. Chcielibyśmy, żeby w ciągu kilku miesięcy (objazd) został zakończony, żeby przejść do aktywności czysto kampanijnej – podkreślił polityk.

 

Plan dotarcia do młodszych wyborców 


Jak dodał, w partii trwają już przygotowania do nadchodzącej kampanii wyborczej. Dodał, że aktywność polityków w terenie będzie miała bardzo duże znaczenie.


– Zawsze byliśmy bardzo aktywni w terenie, pokazywaliśmy, co da się zrobić, co można zrobić więcej, co można zrobić dla Polski i jaki jest nasz pomysł – zaznaczył Moskal. 


Pytany, jaki jest plan dotarcia do młodszych wyborców przy użyciu mediów społecznościowych oświadczył, że PiS „przygotowuje się do tego, aby bardzo mocno wzmóc aktywność na różnych platformach społecznościowych, w tym również na TikToku”.

Jarosław Kaczyński w szpitalu. Nowe informacje

Po nowym roku Prawo i Sprawiedliwość wraca do intensywnej pracy w terenie. Prezes Jarosław Kaczyński obecnie przebywa w szpitalu – poinformował PAP...

zobacz więcej

Dopytywany, czy Kaczyński zamierza założyć konto w tym serwisie, odparł, że nie ma takich planów, a prezesa PiS „bardzo trudno byłoby do tego przekonać”.


Na pytanie o zaangażowanie młodzieżówki w nadchodzącą kampanię Moskal zapowiedział, że będzie ona wspierać struktury m.in. w zbiórce podpisów. Dodał, że w tym momencie młodzieżówka liczy ok. 1000 członków. 


Osobiste interwencje prezesa PiS 


Pytany, jak wygląda codzienna praca w centrali PiS, odparł, że polega ona m.in. na obsłudze ciał statutowych partii, czy nadchodzącej korespondencji. Jak dodał, w ciągu roku do centrali przychodzi kilkadziesiąt tysięcy listów. Zapewnił, że wszystkie są czytane. 


– Jest wiele spraw, w których pan prezes Kaczyński osobiście interweniuje i to są sprawy często zwykłych obywateli, takie jak chociażby sytuacje bezprawnych odbiorów dzieci z rodzin (...). To są częste przypadki, ale również inne małe niesprawiedliwości, w których prezes PiS bardzo często podejmuje interwencje przy różnych organach – zaznaczył. 


Moskal przyznał, że wśród nachodzącej korespondencji pojawiają się wyrazy poparcia, ale także obraźliwe treści. – Zdarzają się i groźby, czasami składamy zawiadomienia do prokuratury – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej