RAPORT

Pogarda

Warszawa. Parkowanie płatne również w weekendy?

O pomyśle drogowców zdecyduje Rada Warszawy (fot. arch. PAP/Marcin Obara)
O pomyśle drogowców zdecyduje Rada Warszawy (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich chce, by parkowanie w Śródmieściu było płatne również w weekendy. Drogowcy przesłali już do stołecznego ratusza mapę, na której wyznaczyli granice.

Kierowca Rafała Trzaskowskiego przyłapany. Łamał przepisy

Kierowca Rafała Trzaskowskiego nie za bardzo przejmował się znakami i złamał przepisy ruchu drogowego – donosi „Fakt”. Wcześniej tabloid pisał, że...

zobacz więcej

– W zeszłym roku przeanalizowaliśmy pod tym kątem Śródmieście – powiedział rzecznik ZDM Jakub Dybalski.


Jak dodał, „każdy, kto bywa w weekend w okolicach czy to Starego Miasta, czy parku fontann, wie, że zaparkowanie tam jest bardzo trudne, choć w dni powszednie, kiedy obowiązują opłaty postojowe, jest to dużo łatwiejsze”.

 

Rozciągnięcie opłat na sobotę i niedzielę powinno przynieść pozytywny efekt, jeśli chodzi o dostępność miejsc postojowych mniej więcej taki jak właśnie w dni robocze – stwierdził.

 

Swoje propozycje drogowcy przesłali do warszawskiego ratusza.

– Nasz pomysł obejmuje obszar na zachód od Wisły ograniczony ulicami Słonimskiego, Andersa, aleją Solidarności, Towarową, Koszykową, aleją Niepodległości, Łazienkowską, Alejami Ujazdowskimi, Książęcą i Ludną – wylicza rzecznik.

Warszawa: Azerowi przeszkadzała rura od gazu, więc ją upiłował

Dzielnicowi chwilę po zgłoszeniu o gazie ulatniającym się w 10-piętrowym bloku zatrzymali 49-letniego obywatela Azerbejdżanu. Jak poinformowała...

zobacz więcej

Teraz o tym, czy parkowanie w Śródmieściu będzie płatne także w soboty i niedziele, zdecyduje Rada Warszawy.


Obecnie opłata za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia, w godzinach 8-20.


Za postój obowiązują następujące stawki: pierwsza godzina – 4,50 zł; druga godzina – 5,40 zł; trzecia godzina – 6,40 zł; czwarta i kolejne godziny – po 4,50 zł. Opłata minimalna za postój wynosi 50 gr. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej