RAPORT

Pogarda

Zabójca Adamowicza będzie miał kolejną opinię psychiatryczną? To byłaby czwarta

Co mówią biegli o zdrowiu psychicznym Stefana W.? (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)
Co mówią biegli o zdrowiu psychicznym Stefana W.? (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Obrońca oskarżonego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Stefana W. złożył w sądzie wniosek w tej sprawie. Opinie biegłych mogą wpłynąć na wysokość kary, oskarżonemu grozi od 12 lat do dożywotniej kary więzienia.

Wszystkie media zajmowały się majątkiem Adamowicza, a atakowali go koledzy z PO

Co roku, w rocznicę morderstwa Pawła Adamowicza, dziennikarze TVP znajdują się pod ostrzałem jego kolegów z partii. Według nich zabójca miał...

zobacz więcej

– Wniosek zostanie rozpoznany z dużym prawdopodobieństwem na wyznaczonym terminie rozprawy. Wówczas sąd zapyta pozostałe strony o ich stanowisko i zadecyduje, czy wniosek uwzględni, czy oddali. Kolejny termin jest wyznaczony na 13 marca – podał rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski.


O wniosku napisał na Facebooku w środę wieczorem brat zamordowanego prezydenta Piotr Adamowicz, były dziennikarz, poseł Koalicji Obywatelskiej: „Czy proces zabójcy mego brata Pawła się przeciągnie? Na 13 marca zaplanowano mowy końcowe i następnie należy się spodziewać wyroku. Tymczasem obrońca wystąpił do sądu, żeby ten zwrócił się o kolejną, czwartą opinię biegłych sądowych – lekarzy psychiatrów”.


W połowie grudnia ubiegłego roku w trakcie dwóch rozpraw zostali przesłuchani psychiatrzy i psycholodzy, którzy wydawali opinię w sprawie poczytalności Stefana W. Podczas przesłuchań biegłych została wyłączona jawność rozprawy.


Zobacz także: Śmierć Adamowicza relikwią PO?

Tusk powiedział młodym ludziom, dlaczego stosuje język nienawiści [WIDEO]

Szef Platformy Obywatelskiej w piątek w Gdańsku spotkał się z młodzieżą, przed którą wygłosił przemówienie m.in. na temat języka debaty publicznej...

zobacz więcej

Według pierwszej opinii biegłych z Krakowa, która została sporządzona w 2019 r., Stefan W. w chwili ataku na Pawła Adamowicza był niepoczytalny.


Dwie pozostałe opinie biegłych psychiatrów z Warszawy, Starogardu Gdańskiego oraz z Łodzi wydane w 2020 i 2021 r. wskazywały, że Stefan W. w chwili zabójstwa miał ograniczoną poczytalność.


Stefan W. jest oskarżony o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Obu przestępstw oskarżony dopuścił się w warunkach recydywy.

Do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia 2019 r. na scenie podczas finału WOŚP.


Zobacz także: Cynizm Tuska. Wykorzystuje śmierć konkurenta PO do szczucia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej