RAPORT

Pogarda

Ławrow powtarza teorię Sikorskiego. Uderza w Amerykanów

Siergiej Ławrow i Radosław Sikorski (fot.  Michael Gottschalk/Photothek via Getty Images)
Siergiej Ławrow i Radosław Sikorski (fot. Michael Gottschalk/Photothek via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Po tym, jak uszkodzono gazociągi Nord Stream, europoseł PO Radosław Sikorski oskarżył o zniszczenia Stany Zjednoczone. Teraz podobną narrację promuje minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. W najnowszym wywiadzie stwierdził, że USA były bezpośrednio zaangażowane w sabotaż na Morzu Bałtyckim.

PiS rzuca Tuskowi kolejne pytanie. Chodzi o tajemnicze 800 tys. euro

Politycy Prawa i Sprawiedliwości kierują kolejne pytanie do Donalda Tuska. Chcą, aby przewodniczący Platformy Obywatelskiej odpowiedział, czy wie,...

zobacz więcej

Siergiej Ławrow powiedział w czwartek, że rosyjska armia odpowie na decyzję Zachodu o dostarczaniu Ukraińcom broni dalekiego zasięgu.


W wywiadzie dla państwowej telewizji stwierdził, że Moskwa chce zakończenia „operacji wojskowej na Ukrainie” (tak rosyjska propaganda nazywa inwazję rozpoczętą 24 lutego 2022 r.), ale to państwa zachodnie podtrzymują ten konflikt.Staramy się teraz odeprzeć armię ukraińską na odległość, z której ich artyleria nie będzie zagrożeniem dla naszych terytoriów – stwierdził Ławrow.


Zapewnił, że Moskwa dąży do pokoju, ale Zachód uważa inaczej i okłamuje w tej sprawie takie kraje jak Mołdawia, Gruzja i inne kraje poradzieckie. Szef resortu spraw zagranicznych nie wspomniał, że to Rosja zaatakowała Ukrainę, niszczy infrastrukturę krytyczną, ostrzeliwuje bloki mieszkalne, szkoły i szpitale, a nawet zabija niewinne kobiety i dzieci zakopując ich następnie w bezimiennych grobach lub pozbywając się ciał w mobilnych krematoriach.

Ławrow o Nord Stream


We wrześniu doszło do uszkodzenia Nord Stream, a zachodni eksperci ocenili, że była to sabotażowa akcja Rosji. Tymczasem Radosław Sikorski z PO zamieścił w sieci zdjęcie wycieku gazu i zasugerował, że stoją za tym Amerykanie.

Atak na Nord Stream. Sikorski wciąż podejrzewa USA

Europoseł PO Radosław Sikorski zasugerował kilka miesięcy temu, że to Stany Zjednoczone doprowadziły do eksplozji i uszkodzenia gazociągów Nord...

zobacz więcej

Rzecznik Departamentu Stanu USA stwierdził, że trop Sikorskiego jest „niedorzeczny” i stał się „niczym więcej niż funkcją rosyjskiej dezinformacji”.Teraz sprawę skomentował Ławrow. Współpracownik Władimira Putina powiedział z kolei, że Stany Zjednoczone były bezpośrednio zaangażowane w wybuchy, które poważnie uszkodziły gazociąg Nord Stream na Bałtyku w zeszłym roku.


Ławrow nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swojego twierdzenia. Wcześniej Władimir Putin oskarżył o zniszczenia Wielką Brytanię, czemu Londyn zaprzeczył” – zaznacza Agencja Reutera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej