RAPORT

Pogarda

Kierowca Rafała Trzaskowskiego przyłapany. Łamał przepisy

Kierowca Trzaskowskiego przekroczył dozwoloną prędkość (fot. Adam Chełstowski / Forum)
Kierowca Trzaskowskiego przekroczył dozwoloną prędkość (fot. Adam Chełstowski / Forum)

Najnowsze

Popularne

Kierowca Rafała Trzaskowskiego nie za bardzo przejmował się znakami i złamał przepisy ruchu drogowego – donosi „Fakt”. Wcześniej tabloid pisał, że to sam prezydent Warszawy kierował tym autem.

Znowu to zrobił. Donald Tusk złamał przepisy

Donald Tusk dwa miesiące temu stracił prawo jazdy za piracki rajd w terenie zabudowanym. Kilkanaście dni później szef PO złamał przepisy,...

zobacz więcej

Tabloid opisuje, że we wtorek 31 stycznia Rafał Trzaskowski był w studiu Polsat News, gdzie udzielał wywiadu. Po rozmowie – około godz. 20 – prezydent stolicy wracał samochodem z kierowcą, który łamał przepisy o ruchu drogowym, bo przekraczał dozwoloną prędkość.

 

„Według naszych pomiarów w miejscach, gdzie ograniczenie prędkości wskazywało 60 km na godz., jechał on ok. 80 km na godz. Z kolei tam, gdzie znak wskazywał ograniczenie do 80 km na godz., polityk PO pozwalał sobie na jazdę z prędkością ok. 100 km na godz.” – pisała gazeta.


Po kilku godzinach zmieniono treść artykułu; okazało się jednak, że to kierowca Trzaskowskiego, a nie sam polityk łamał przepisy.


– Po wywiadzie w Polsacie prezydent Rafał Trzaskowski jechał samochodem z kierowcą, nie prowadził. Jeśli pan kierowca przekroczył prędkość, to taka sytuacja oczywiście nie powinna mieć miejsca. Pan prezydent przeprasza i dopilnuje, by to się nie powtórzyło – przekazała Monika Beuth, rzeczniczka urzędu miasta.


Przypomnijmy, pod koniec sierpnia 2022 r. były szef Platformy Grzegorz Schetyna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Polityk jechał w terenie zabudowanym 123 km/h. Ukarano go też mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 10 pkt. karnych. 

Z kolei w listopadzie 2021 r. w Wiśniewie w okolicach Mławy na Mazowszu policja zatrzymała przewodniczącego PO Donalda Tuska za przekroczenie prędkości o 57 km/h w terenie zabudowanym. Szefowi Platformy policja zabrała prawo jazdy i nałożyła na niego mandat. 

  

„Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji” – napisał wtedy na Twitterze lider PO Donald Tusk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej